Włoch Franco Morbidelli wygrał GP San Marino

Moto
Włoch Franco Morbidelli wygrał wyścig w klasie MotoGP motocyklowych mistrzostw świata o Grand Prix Sam Marino.

Włoch Franco Morbidelli wygrał wyścig w klasie MotoGP motocyklowych mistrzostw świata o Grand Prix Sam Marino, rozegrany na torze Misano. To pierwsze zwycięstwo tego zawodnika w najwyższej klasie.

Drugie miejsce za stratą 2,217 s zajął Włoch Francesco Bagnaia, a trzecie Hiszpan Joan Mir - strata 2,290. Problemy miał Włoch Valentino Rossi, który trzecie miejsce stracił na ostatnim okrążeniu.

Jeszcze większego pecha zanotował także lider cyklu Francuz Fabio Quartararo, który w niedzielę miał dwa upadki i stracił prowadzenie w cyklu. Liderem MotoGP został Włoch Andrea Dovizioso, który w niedzielnym wyścigu w Misano był siódmy.

W klasyfikacji generalnej MotoGP po siedmiu z piętnastu planowanych rund Dovizioso zgromadził 78 pkt i wyprzedza Quartararo - 70 pkt.

W klasie Moto2 wygrał Włoch Luca Marini, który również jest liderem klasyfikacji generalnej. W Moto3 triumfował Brytyjczyk John McPheee, który awansował na trzecie miejsce. Liderem pozostał Hiszpan Albert Arenas.