Boris Becker po US Open: Dominic Thiem jest Houdinim tenisa

Boris Becker określił Dominica Thiema "Harrym Houdinim tenisa".

Znakomity niegdyś zawodnik Boris Becker nazwał zwycięzcę wielkoszlemowego US Open Austriaka Dominica Thiema Harrym Houdinim tenisa. Jego zdaniem zrobił coś magicznego, wygrywając turniej mimo, że przegrywał w setach już 0:2 z Niemcem Alexandrem Zverevem. Houdini to jeden z najsłynniejszych iluzjonistów, specjalistów od ucieczek i pokazów akrobacji wszech czasów. Był także znanym demaskatorem mediów spirytystycznych. Żył w latach 1874-1926.

- Dominic przegrał dwa pierwsze sety, w piątym Zverev prowadził 5:3 i Austriakowi jakoś udało się jeszcze zmienić losy tego spotkania. W tym meczu nikt nie zasłużył na przegraną, ale niestety w tenisie nie ma remisów. Thiem zrobić coś, co wydawało się już wszystkim niemożliwe - ocenił Becker.

Mecz zakończył się w pięciu setach zwycięstwem Thiema 2:6, 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (8-6). To jego pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze. - Dominic jest Houdinim tenisa. Inaczej nie można tego wytłumaczyć - dodał niemiecki ekspert.

Becker chwalił Austriaka, że nie stracił do samego końca odwagi. - Takie historie pisze tylko sport. Dwóch gladiatorów dało z siebie na korcie więcej niż się spodziewaliśmy - powiedział.

Mecz trwał ponad cztery godziny. - Przyznaję, że miałem łzę w oku. Przegrać finał turnieju wielkoszlemowego w ten sposób to najokrutniejsze doświadczenie, jakiego można doświadczyć w sporcie. I jeszcze nie mógł mieć obok siebie swoich najbliższych. Ale całe Niemcy są z Ciebie dumne! Do ciebie należy przyszłość - zwrócił się do Zvereva Becker.

Dominic Thiem po US Open: Żałuję, że dziś nie mogło być dwóch zwycięzców

To właśnie on jest ostatnim niemieckim zwycięzcą turnieju wielkoszlemowego - w 1996 roku dokonał tego w Australian Open. W Melbourne wygrywał także pięć lat wcześniej. Ma na koncie też triumf w US Open (1989) i trzy tytułu z Wimbledonu (1985, 1986 i 1989).