Czeskie kluby masowo wycofują się z piłkarskiego pucharu

Piłka nożna
Czeskie kluby masowo wycofują się z piłkarskiego pucharu
Fot. PAP
W Pucharze Czech możemy być pewni dobrych występów Slavii Praga oraz ich największego rywala - Sparty.

Mnóstwo amatorskich klubów piłkarskich w Czechach wycofało się z udziału w krajowej fazie tamtejszych rozgrywek pucharowych. Powodem są wysokie koszty testów na obecność koronawirusa. Badania są obowiązkowe w profesjonalnej rywalizacji futbolowej.

Jak poinformowały w poniedziałek czeskie media, do grona drużyn, które bez gry awansowały do trzeciej rundy, dołączyły: pierwszoligowa Zbrojovka Brno i drugoligowy FC Vlasim.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czeskie (i nie tylko) media składają hołd swoim piłkarzom!

 

Ich rywale – Slovan Rosice i Sokol Srbice – wycofali się z Pucharu Czech ze względu na duże opłaty (nie opublikowano ich wysokości) za testy na koronawirusa. Wszystkie amatorskie drużyny muszą im się poddać przed spotkaniami pucharowymi.

 

Wcześniej wiele innych zespołów z tego samego powodu zrezygnowało z gry. Czeski związek podał, że o takim zamiarze kluby muszą informować nie później niż na 48 godzin przed wyznaczonym terminem meczu. W ten sposób unikną kar finansowych za walkowera.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie będzie spadków w tym sezonie czeskiej ekstraklasy

 

Do trzeciej rundy, w podobny sposób co Zbrojovka i Vlasim, awansowały m.in. ekipy Sigmy Ołomuniec, Dukli Pragi i wiele innych.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze