EBL: Pszczółka Start Lublin znów zwycięska. Asseco Arka pokonana

Koszykówka
EBL: Pszczółka Start Lublin znów zwycięska. Asseco Arka pokonana
fot. PAP
Kacper Borowski był najskuteczniejszym graczem lubelskiej ekipy

Pszczółka Start Lublin pokonała na wyjeździe Asseco Arkę Gdynia 79:68 (22:18, 17:25, 18:14, 22:11) w jedynym poniedziałkowym spotkaniu Energa Basket Ligi. Dla gości było to trzecie zwycięstwo w czwartym meczu nowego sezonu, gospodarze grali do tej pory dwa razy, na koncie mają wygraną i porażkę. Najlepszym graczem Pszczółki był Kacper Borowski z 20 punktami i 7 zbiórkami. W ekipie z Gdyni wyróżniał się Filip Dylewicz z 16 punktami i 6 zbiórkami.

Początek meczu należał do gości. Niezwykle aktywni byli Sherron Dorsey-Walker oraz Martins Laksa, a po akcji wykończonej przez Romana Szymańskiego było już 16:7. Sytuację lubelskiego klubu poprawiał jeszcze Armani Moore, ale rzutami z dystansu straty zaczął odrabiać Dylewicz. Po 10 minutach było 22:18 dla przyjezdnych.

 

Drugą kwartę Asseco Arka rozpoczęła od serii 14:2 i już po akcji Wojciecha Czerlonki zdobywała przewagę. Dzięki Krzysztofowi Szubardze różnica na korzyść ekipy trenera Przemysława Frasunkiewicza wynosiła już dziewięć punktów. Pszczółka Start dopiero później wzięła się za zmniejszanie tej różnicy. Po zagraniach Borowskiego i Lestera Medforda przegrywała tylko 39:43 po pierwszej połowie.


ZOBACZ TAKŻE: Paulius Dambrauskas wzmacnia Enea Astorię Bydgoszcz

 

Zaraz na początku trzeciej kwarty Szymański doprowadził do wyrównania. Spotkanie było zacięte, a zespół będący aktualnie na prowadzeniu zmieniał się właściwie co akcję. Dopiero po późniejszej "trójce" Kamila Łączyńskiego zespół trenera Davida Dedka potrafił uciec na pięć punktów. Asseco Arka ciągle była blisko, a do kolejnego remisu 57:57 doprowadził Mikołaj Witliński.

 

W ostatniej części meczu znowu aktywny był Borowski, a to - oraz "trójka" Dorsey-Walkera - pozwoliło gościom zdobyć nawet dziewięć punktów przewagi. Gdynianie mieli spore problemy z konstruowaniem ofensywy, a to wykorzystali wicemistrzowie Polski.

 

Asseco Arka Gdynia - Pszczółka Start Lublin 68:79 (18:22, 25:17, 14:18, 11:22)

 

Asseco Arka Gdynia: Filip Dylewicz 16, Krzysztof Szubarga 15, Mikołaj Witliński 11, Adam Hrycaniuk 8, Bartłomiej Wołoszyn 5, Wojciech Czerlonko 5, Przemysław Żołnierewicz 5, Marcin Kowalczyk 3, Marcin Malczyk 0, Mateusz Kaszowski 0.

 

Pszczółka Start Lublin: Kacper Borowski 20, Sherron Dorsey-Walker 16, Martins Laksa 14, Lester Medford 9, Armani Moore 9, Roman Szymański 6, Kamil Łączyński 3, Mateusz Dziemba 2, Damian Jeszke 0, Bartłomiej Pelczar 0.

 

PLK, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze