MicoCup wraca do gry! Mała ekstraklasa w Brzegu Dolnym

Piłka nożna
MicoCup wraca do gry! Mała ekstraklasa w Brzegu Dolnym
fot. Materiały prasowe
MicoCup 2020

Przed nami 4. edycja turnieju MicoCup. Najlepsze akademie piłkarskie zagrają tradycyjnie w Brzegu Dolnym w ostatni weekend września. To dwa dni sportowych emocji, 10 drużyn z całej Polski i 150 utalentowanych piłkarzy na jednym stadionie.

Obrońcą tytułu jest Legia Warszawa, która przed rokiem wyprzedziła Jagiellonię Białystok i AP Brzeg Dolny – gospodarza turnieju. Wszystkie trzy drużyny z podium biorą oczywiście udział także w tegorocznych rozgrywkach. Dołączają do nich czołowe akademie piłkarskie z całej Polski: Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, Ślęza Wrocław, Lech Poznań, AP Reissa Poznań i Pogoń Szczecin.

 

MicoCup 2020 rozegrany zostanie w systemie ligowym, czyli każdy z każdym. – Ze względu na system nasze rozgrywki nazywamy małą ekstraklasą – mówi Robert Woźniak, prezes firmy Micoled, która jest sponsorem tytularnym turnieju. – Młodzi piłkarze dają z siebie wszystko, dzięki czemu mecze stoją na wysokim poziomie i są atrakcyjne dla oka. Turniej przebiega w atmosferze dobrej zabawy i pasji do sportu. Przed nami wielkie święto piłki w Brzegu Dolnym – zapowiada.

 

Turniej (kategoria wiekowa U13) potrwa od 26 do 27 września (sobota i niedziela). Mecze będą rozgrywane jednocześnie na dwóch boiskach stadionu miejskiego przy ul. Kolejowej 1. Każdy mecz potrwa 25 minut. Drużyny składają się z bramkarza i 8 zawodników w polu. O kolejności w tabeli zdecyduje liczba punktów. Przyznane zostaną także nagrody indywidualne: dla najlepszego zawodnika turnieju, króla strzelców i najlepszego bramkarza.

 

Jak co roku ambasadorem MicoCup jest Jakub Słowik – bramkarz drużyny występującej w 1. lidze japońskiej, mający za sobą epizody w reprezentacji kraju. Tegoroczną edycję wspierają także dwaj zawodnicy urodzeni w Brzegu Dolnym, dziś grający w Ekstraklasie: Kornel Osyra z Podbeskidzia Bielsko-Biała i Dawid Abramowicz z Wisły Kraków. – Przebieg ich kariery dowodzi, że droga na najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce może prowadzić przez Brzeg Dolny. Mamy nadzieję, że młode talenty biorące udział w naszym turnieju wybiją się równie wysoko – mówi Robert Woźniak z Micoled.

 

Kornel Osyra to obrońca, który ma za sobą występy w reprezentacji Polski U19. – Turnieje takie jak MicoCup to wspaniała okazja do zdobywania bezcennego doświadczenia i ogrywania się na początkowym etapie kariery. To ważne dla rozwoju każdego talentu. Udział w takich rozgrywkach może zaprocentować w przyszłości – twierdzi.

KN, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie