Siatkówka wróciła do Italii! Ekipa Vitala Heynena bliska awansu do finału Superpucharu

Siatkówka
Siatkówka wróciła do Italii! Ekipa Vitala Heynena bliska awansu do finału Superpucharu
fot. Cyfrasport
Wiflredo Leon zdobył najwięcej punktów w meczu.

Wielka siatkówka powróciła do Italii. W niedzielę cztery najlepsze zespoły poprzedniego sezonu Serie A1 zmierzyły się w pierwszych półfinałach Superpucharu Włoch. W weekend rozegrają mecze rewanżowe, a 25 września odbędzie się finał zmagań.

W rozgrywkach biorą udział Cucine Lube Civitanova, Modena Volley, Sir Safety Perugia i Itas Trentino. Mecze z pewnością nie są nowe dla włoskiej siatkówki, ale nowością jest obecność publiczności. Hale ponownie zostały otwarte dla kibiców!

 

W rozegranych właśnie półfinałach prowadzona przez Vitala Heynena Perugia zmierzyła się z Modeną, którą pokonała 3:0, choć nie można mówić o jej dominacji, bo przewaga była minimalna (26-24, 25-23, 25-20). Najwięcej punktów w niedzielnym spotkaniu w hali PalaBarton zdobył przyjmujący reprezentacji Polski Wilfredo Leon (szesnaście, w tym trzy asy serwisowe).

 

Zobacz także: Nerwowe chwile w meczu Aluronu z Jastrzębskim Węglem. "My też nie wiemy, co chcą sprawdzić" (WIDEO)

 

Drugie ze spotkań było dużo bardziej zacięte. Gospodarze – ekipa Trentino pokonała w nim 3:2 zespół Cucine Lube Civitanova. Gra obu ekip falowała. W jednym z setów siatkarze Angelo Lorenzettiego byli w stanie wygrać do 19, by w kolejnej partii zdobyć tylko 16 punktów. Swoją dominację pokazali jednak w tie-breaku, w którym triumfowali 15-9 (21-25, 25-19, 16-25, 25-21, 15-9). Najwięcej oczek dla zwycięskiej ekipy (20) wywalczył atakujący Nimir Abdel Aziz.

 

Siatkarze nie mają czasu na odpoczynek, bo już w najbliższą niedzielę odbędą się spotkania rewanżowe, a także ewentualne złote sety. One decydują o awansie do finału w przypadku, gdy zespoły mają na koncie po jednym wygranym spotkaniu.

 

Finał rozgrywek miał odbyć się na świeżym powietrzu w Amfiteatrze Arena di Verona. Doświadczenia sprzed kilku dni, związane z organizacją Superpucharu kobiet wymusiły na organizatorach zmiany. "Biorąc pod uwagę to, co ostatnio wydarzyło się w Vicenzy, nikt nie był w stanie zapewnić, że w przypadku wieczornej wilgoci warunki na boisku pozwolą na utrzymanie niezbędnej przyczepności" – napisano.

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze