Kamil Jóźwiak przechodzi do Derby County. Lech Poznań porozumiał się z angielskim klubem

Piłka nożna
Kamil Jóźwiak przechodzi do Derby County. Lech Poznań porozumiał się z angielskim klubem
Fot. Cyfrasport
W ostatnich dniach Lech Poznań i Derby osiągnęły porozumienie co do ostatecznej kwoty transferu Kamila Jóźwiaka.

Zapowiadany od dawna transfer reprezentanta Polski staje się faktem. Po kilku tygodniach negocjacji Kamil Jóźwiak ma zostać piłkarzem Derby County, a sam zawodnik jest już na Wyspach Brytyjskich. Transfer był już pewny, ale kością niezgody była suma odstępnego za Jóźwiaka. W ostatnich dniach Lech Poznań i Derby osiągnęły porozumienie co do ostatecznej kwoty transferu.

O odejściu Jóźwiaka z "Kolejorza" mówiło się już od dawna. Dobry sezon w barwach Lecha poskutkował zainteresowaniem ze strony m.in. Derby County. Angielski klub zaoferował za utalentowanego pomocnika kwotę 4 milionów euro, a Lech był praktycznie gotowy, aby ją przyjąć. Jednak ostatnie dobre występy w reprezentacji (mecze Ligi Narodów z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną) spowodowały, że Lech zażądał kwoty 5 milionów euro. Negocjacje musiały rozpocząć się na nowo.

 

Kamil Jóźwiak: Moim celem jest odejście z Lecha Poznań


Sam zawodnik w w wywiadach przyznawał, że jego celem jest odejście z poznańskiego zespołu w zagranicznym kierunku. Ostatecznie oba kluby doszły do porozumienia, a Derby ma zapłacić 4 miliony euro plus ewentualne bonusy. W poniedziałek Jóźwiak poleciał do Anglii, gdzie oczekuje na testy medyczne. Te jednak nie powinny przeszkodzić w rozpoczęciu "angielskiej kampanii" w wykonaniu 22-letniego skrzydłowego.


Derby County to uznana marka w Anglii. "Barany" aktualnie występują w drugiej klasie rozgrywkowej swojego kraju - lidze Championship. Warto wspomnieć, że w Derby występuje już jeden reprezentant Polski - Krystian Bielik. W barwach "The Rams" jest prowadzony przez trenera Philippa Cocu, a jego partnerem w ataku jest słynny Wayne Rooney. Do Bielika i Rooneya w ciągu kilku dni dołączy jeszcze Kamil Jóźwiak.


ZOBACZ TAKŻE: Przed meczem Hammarby IF - Lech Poznań. Jak wygląda historia spotkań Kolejorza ze szwedzkimi drużynami?

 

Jóźwiak z pewnością nie pomoże już swojej "jeszcze aktualnej" drużynie - Lechowi Poznań. Poznański klub w środę zmierzy się Hammarby IF w meczu 2. rundy kwalifikacji do Ligi Europy.

 

Spotkanie Hammarby IF - Lech Poznań będzie transmitowane od godz. 19:00 w Polsacie Sport, a także 18:50 w Super Polsacie. Przedmeczowe studio rozpocznie się o 18:00 w Polsacie Sport.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie