Tauron Liga: Grot Budowlani Łódź – najmłodszy zespół nowego sezonu

Siatkówka
Tauron Liga: Grot Budowlani Łódź – najmłodszy zespół nowego sezonu
fot. Cyfrasport
Libero Maria Stenzel to jedna z największych gwiazd Grot Budowlanych Łódź.

Grot Budowlani Łódź to najmłodszy zespół zbliżającego się sezonu Tauron Ligi. To nie oznacza jednak słabszej drużyny, gdyż aż pięć siatkarek to aktualne reprezentantki Polski. Celem drużyny jest awans do strefy medalowej i perspektywiczny rozwój kadrowiczek.

Klub z Łodzi dokonał latem największej rewolucji ze wszystkich ekip Tauron Ligi. Zazwyczaj drużyna była bowiem mieszanką młodości z rutyną, co przyniosło sukcesy m.in. w postaci dwóch wicemistrzowskich tytułów kraju i trzeciego miejsca. Teraz jednak z ubiegłorocznego składu zostawiono jedynie libero Marię Stenzel, rozgrywającą Julię Nowicką oraz dwie środkowe – Małgorzatę Lisiak (wcześniej Śmieszek) i Annę Lewandowską. Najstarsza z nich – Lewandowska – ma 25 lat, a większość nowych zawodniczek jest dużo młodsza.

 

– Rzeczywiście nasz zespół został istotnie przebudowany i odmłodzony. Średnia wieku teraz to około 22 lata. Mamy najmłodszy skład w historii naszego klubu i nie wiem, czy też nie w 15-letniej historii ligi. Nazywamy to młodą Polską w Budowlanych, bo mamy w drużynie pięć aktualnych reprezentantek naszego kraju. Postawiliśmy na ich perspektywiczny rozwój i chcemy zatrzymać je w Budowalnych na dłużej – powiedział prezes piątej drużyny poprzedniego sezonu Marcin Chudzik.

 

W prowadzonej przez trenera Jacka Nawrockiego reprezentacji oprócz 21-letnich Stenzel i Nowickiej w tym roku występowały jeszcze trzy przyjmujące: 19-letnia Paulina Damaske i rok starsze: Monika Fedusio oraz Zuzanna Górecka.

 

Zobacz także: Developres SkyRes Rzeszów – w kolekcji brakuje już tylko złota

 

– Mamy dużo młodości, ale trzeba pamiętać, że jest ona nieprzewidywalna. Uważam jednak, że mamy zespół o ogromnym potencjale i lepszy niż przed rokiem. Oczywiście potrzeba będzie trochę czasu, żeby dziewczyny nabrały doświadczenia, zgrania i przede wszystkim pewności siebie. Wówczas pokażą swoje umiejętności i zmiana warty stanie się faktem. Początek może być dla nas trudny, ale z czasem powinno być coraz lepiej – tłumaczył szef łódzkiego klubu.

 

Chudzik dodał, że podobnie, jak w poprzednich latach, celem Budowanych jest walka o awans do strefy medalowej. Siłą napędową prowadzonej już ósmy rok przez trenera Błażeja Krzyształowicza ekipy ma być natomiast Veronica Jones-Perry. 23-letnia Amerykanka w E.Leclerc Radomce Radom występowała na pozycji przyjmującej, ale w Łodzi szkoleniowiec widzi ją jako atakującą.

 

– Można o niej powiedzieć, że to najmocniej atakująca zawodniczka w naszej lidze. Nikt tak nie strzela, nawet Jovana Brakocevic. Na pewno będzie z niej dużo pożytku i będzie naszym silnym punktem – ocenił Chudzik.

 

Jego zdaniem w nadchodzącym sezonie liga będzie mocniejsza. Tłumaczył, że silniejsza kadrowo jest nie tylko czołówka ligi, ale także DPD Legionovia Legionowo i E.Leclerc Moya Radomka.

 

Mecz Budowlanych rozpocznie nowe rozgrywki ekstraklasy. Łodzianki już w czwartek podejmą przed własną publicznością beniaminka Tauron Ligi – Joker Świecie.

 

Skład Grot Budowlanych Łódź na sezon 2020/21:

 

rozgrywające: Julia Nowicka, Ewelina Tobiasz;
przyjmujące: Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Justyna Kędziora;
atakujące: Veronica Jones-Perry (USA), Oliwia Michalak;
środkowe: Małgorzata Lisiak, Anna Lewandowska, Kornelia Moskwa;
libero: Maria Stenzel.

 

Trener: Błażej Krzyształowicz.

RM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie