Tomasz Łapiński: Nie ma żadnych argumentów przemawiających za Widzewem

Piłka nożna
Tomasz Łapiński: Nie ma żadnych argumentów przemawiających za Widzewem
fot. Cyfrasport
Kibice Widzewa Łódź.

- Nie ma żadnych argumentów przemawiających za Widzewem – ocenił ekspert Polsatu Sport Tomasz Łapiński w Magazynie Fortuna 1 Ligi. Już w środę ekipa Enkeleida Dobiego zmierzy się z ŁKS Łódź w przełożonych o ponad tydzień derbach.

- Patrząc chłodnym okiem na początek sezonu jednej i drugiej drużyny, nie ma żadnych argumentów przemawiających za korzystnym wynikiem dla gospodarzy – mówił Łapiński.

 

W dwóch rozegranych już meczach ŁKS zdominował rywalizację, pokonując 4:0 Odrę Opole i 3:0 Stomil Olsztyn. Widzew plasuje się z kolei na drugim końcu tabeli z dwiema wysokimi porażkami na koncie (1:4 z Radomiakiem Radom i 0:3 z Chrobrym Głogów).

 

- Faktem jest to, że zdecydowanie dużo bardziej zdeterminowaną drużyną będzie Widzew – kontynuował ekspert Polsatu Sport, zdaniem którego ekipa Dobiego będzie grała z nożem na gardle. - Z drugiej strony ŁKS będzie uspokojony wysokimi zwycięstwami, a trener [Wojciech – przyp. red.] Stawowy będzie robił wszystko, żeby jego zespół wyszedł zmobilizowany - dodał.

 

Zobacz także: Widzew wyrównał własny rekord Polski w liczbie sprzedanych karnetów

 

Receptę na pokonanie wicelidera tabeli znalazł drugi z gości w studiu Janusz Kudyba.

 

- Jeżeli Widzew podejdzie agresywnie, jest szansa, żeby zneutralizować rywali przy rozegraniu od tyłu. Gdy ŁKS się rozpędza, ciężko go powstrzymać - ocenił.  

 

Obaj eksperci zgodzili się z tym, że gospodarze muszą bardziej bojowo podejść do walki i zacząć lepiej grać w obronie.

 

Początkowo drużyny miały zmierzyć się 4 września. Powodem przełożenia spotkania było powołanie do młodzieżowych reprezentacji kraju dwóch zawodników ŁKS.

 

Fragment Magazynu Fortuna 1 Ligi w załączonym materiale wideo.

 

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze