Tour de France: Wszystkie testy na koronawirusa dały negatywny wynik

Inne
Tour de France: Wszystkie testy na koronawirusa dały negatywny wynik
Fot. PAP/EPA
Przez ostatnie dwa dni przeprowadzono wśród zawodników i członków ekip w sumie 785 testów na obecność koronawirusa.

Wszyscy kolarze rywalizujący w Tour de France zostali dopuszczeni do wtorkowego, 16 etapu. Przez ostatnie dwa dni przeprowadzono wśród zawodników i członków ekip w sumie 785 testów na obecność koronawirusa. Nie stwierdzono żadnego zakażenia. To były już ostatnie testy przeprowadzane w ramach wyścigu, który ma zakończyć się w niedzielę.

Trzy najbliższe dni uczestnicy Tour de France spędzą w Alpach. Kolejne etapy zakończą się w Villard-de-Lans, na przełęczy La Loze oraz w La Roche-sur-Foron. Najtrudniejszym ma być szesnasty, z metą na La Loze. Koszulki lidera będzie bronić Primoz Roglic.

 

Tirreno-Adriatico: Simon Yates wygrał wyścig, Rafał Majka na podium

 

Po 15 etapach Słoweniec wyprzedza o 40 sekund swojego rodaka Tadeja Pogacara oraz o 1.34 Kolumbijczyka Rigoberto Urana. To przewaga pozwalająca byłemu skoczkowi narciarskiemu z optymizmem podchodzić do ostatniego tygodnia wyścigu.

 

Tour de France: Hirschi wygrał w Sarran, Roglic nadal liderem

 

Tradycyjnie na zakończenie Tour de France odbędzie się w Paryżu "etap przyjaźni", o której na ostatnich kilometrach zapomną sprinterzy, walcząc o prestiżowe zwycięstwo na Polach Elizejskich.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze