Widzew wyrównał własny rekord Polski w liczbie sprzedanych karnetów

Piłka nożna
Widzew wyrównał własny rekord Polski w liczbie sprzedanych karnetów
Fot. Cyfrasport
Widzew wyrównał własny rekord Polski w ilości sprzedanych karnetów.

Nawet pandemia i niepewne jutro nie wpłynęły na decyzję kibiców Widzewa o wsparciu swojego klubu. Czerwono-biało-czerwoni wykupili komplet 16401 karnetów na mecze łódzkiego klubu - tyle samo ile w zeszłym sezonie.

Od momentu oddania do użytku nowego domu Widzewa przy al. Piłsudskiego 138 sympatycy łódzkiego klubu nie zawodzą i stale sami podnoszą sobie "rekordową" poprzeczkę. Już pierwsza edycja akcji Karnet Na Widzew w 2017 roku przyniosła spektakularny sukces w postaci sprzedaży 15310 abonamentów, czyli całej dostępnej wtedy puli, bijąc ówczesny rekord Polski. Kibice Widzewa, podobnie jak wytrawni sportowcy, nie zadowolili się tym rezultatem i przy okazji kolejnych rund i sezonów nabywali wszystkie dostępne karnety, których liczba była systematycznie zwiększana dzięki wynikającym z olbrzymiego zapotrzebowania na nie zmianom organizacyjnym wprowadzanym przez klub.

 

ZOBACZ TAKŻE: ŁKS Łódź i Widzew pozyskały wspólnego sponsora

 

Przed startem rozgrywek w Fortuna 1 Lidze w sezonie 2020/2021 dla fanów została przeznaczona pula 16401 stałych wejściówek. Ich liczba była identyczna, jak przed startem rundy wiosennej sezonu 2019/20, w związku z czym wykupienie ich wiązało się z wyrównaniem należącego do widzewiaków aktualnego rekordu Polski, już siódmego z rzędu ustanowionego właśnie przez czerwono-biało-czerwonych. Tak też się stało i wszystkie dostępne wejściówki bardzo szybko znalazły swoich nabywców. Warto odnotować, że zdecydowana większość dotychczasowych posiadaczy karnetów podjęła decyzję o zachowaniu ich w kolejnym sezonie. Do otwartej sprzedaży trafiło zaledwie kilkaset abonamentów.

 

Wynik jest tym bardziej znakomity, że z uwagi na ograniczenia epidemiczne i obowiązujące zasady reżimu sanitarnego, na stadionach piłkarskich zajęte może być zaledwie pięćdziesiąt procent dostępnych miejscu, co w przypadku Widzewa sprawia, że jednocześnie mecze domowe łodzian oglądać będzie mogło około dziewięć tysięcy osób. Nie zraziło to jednak fanów klubu z Al. Piłsudskiego 138, którzy wykupili komplet abonamentów, mimo że klub nie mógł zagwarantować im możliwości obejrzenia wszystkich spotkań, które odbędą się w „Sercu Łodzi”.

 

Łapiński: Nie ma żadnych argumentów przemawiających za Widzewem

 

Widzew Łódź to czterokrotny mistrz Polski (1981, 1982, 1996, 1997), który w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych z powodzeniem reprezentował kraj na arenie międzynarodowej. W 2015 roku targany problemami organizacyjnymi i finansowymi klub zbankrutował, ale dzięki oddaniu i zaangażowaniu kibiców rozpoczął zupełnie nowy rozdział w swojej już 110-letniej dziś historii. Obecnie trwa jego odbudowa, w ramach której Widzew przebył już drogę z IV ligi na zaplecze ekstraklasy, gdzie występować będzie w sezonie 2020/2021. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie fanów, którzy co roku wykupują wszystkie dostępne karnety i są z drużyną na dobre i na złe.

PI, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze