WTA w Rzymie: Iga Świątek odpadła w 1. rundzie z kwalifikantką

Iga Świątek przegrała z kwalifikantką Holenderką Arantksą Rus.

Iga Świątek przegrała z kwalifikantką Holenderką Arantksą Rus 6:7 (5-7), 3:6 w pierwszej rundzie turnieju WTA rangi Premier 5 w Rzymie. Był to pierwszy w tym roku oficjalny mecz 19-letniej polskiej tenisistki na kortach ziemnych.

W pierwszym, bardzo wyrównanym secie, obie zawodniczki miały problemy z utrzymaniem własnego podania. O losach zadecydował tie-break, w którym lepsza okazała się 71. tenisistka rankingu WTA Rus, która dotychczas największy sukces na korcie odniosła jako nastolatka. Odniosła zwycięstwo w juniorskim Australian Open.

Zwycięstwo w pierwszej odsłonie spotkania dodało pewności siebie Holenderce. Świątek dużo piłek wyrzucała w aut i nie miała skutecznego returnu. Pierwsze piłki meczowe były już przy stanie 2:5, ale Polka wyszła z opresji i dostała jeszcze jedną szansę. Nie potrafiła jednak przełamać serwisu rywalki i ostatecznie przegrała drugiego seta 3:6.

Impreza w Rzymie jest rozgrzewką przed rozpoczynającym się 27 września wielkoszlemowym French Open w Paryżu, który został przeniesiony ze względu na pandemię koronawirusa. W drugiej jej rundzie jest Magda Linette, która zmierzy się z rozstawioną z "11" Belgijką Elise Mertens. Eliminacji nie przeszła zaś Katarzyna Kawa.