Dookoła Luksemburga: Drugi etap przerwany po proteście kolarzy

Inne
Dookoła Luksemburga: Drugi etap przerwany po proteście kolarzy
Fot. PAP
W wyścigu uczestniczy m.in. Włoch Jacopo Guarnieri.

Drugi etap wyścigu Dookoła Luksemburga został przerwany po kilkunastu kilometrach. Kolarze zsiedli z rowerów protestując przeciwko warunkom bezpieczeństwa na trasie. Rywalizacja ma zostać wznowiona po 100-kilometrowej neutralizacji.

W imprezie, mającej kategorię 2.Pro, startuje wiele ekip najwyższej dywizji (World Tour). Zawodnicy już podczas pierwszego etapu zwracali uwagę, że trasa nie jest właściwie zabezpieczona, a intensywny ruch samochodowy stwarza dla nich poważne zagrażanie.

 

Tour de France: Wycofał się Egan Bernal, zeszłoroczny triumfator

 

Włoch Jacopo Guarnieri (Groupama-FDJ) powiedział, że we wtorek, 4,5 km przed metą, kiedy czołówka jechała z prędkością 70 km/h, na trasie znajdował się zaparkowany samochód dostawczy.

 

W środę na drodze peletonu znów znalazły się prywatne samochody i kolarze zatrzymali się. Jak poinformowała jedna z ekip w mediach społecznościowych, część etapu (około 100 km) została zneutralizowana i zawodnicy wspólnie, w zwartej kolumnie, przejadą na finałowe okrążenia wokół miejscowości Syren, gdzie znajduje się meta.

 

Giro d'Italia kobiet: Katarzyna Niewiadoma na drugim miejscu po pięciu etapach

 

Liderem wyścigu po pierwszym etapie jest Włoch Diego Ulissi (UEA Team Emirates). Organizatorem imprezy, w której uczestniczą dwaj polscy kolarze - Szymon Rekita (Leopard) i Łukasz Owsian (Arkea Samsic), jest były znakomity luksemburski kolarz Andy Schleck.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze