Nie żyje Bartłomiej Skrzyński. Człowiek bez barier i fan żużla

Żużel
Nie żyje Bartłomiej Skrzyński. Człowiek bez barier i fan żużla
Fot. PAP
Bartłomiej Skrzyński zmarł w wieku 41 lat.

We wtorek w wieku 41 lat zmarł Bartłomiej Skrzyński. Od dziecka zmagał się z dystrofią mięśniową Duschenne'a. Był rzecznikiem ds. niepełnosprawnych przy prezydencie Wrocławia i dziennikarzem, a prywatnie także wielkim fanem sportu. W mediach żegnali go m.in. Prezydent RP Andrzej Duda i Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

We wtorek dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Bartłomieja Skrzyńskiego. Nazywany przez znajomych "Skrzynia" był nie tylko znanym działaczem na rzecz osób niepełnosprawnych, ale także dziennikarzem, felietonistą oraz wielkim fanem żużla. Mimo postępującego zaniku mięśniowego żył intensywniej niż pozostali. Nie zniechęcały go żadne przeciwności losu. Był prawdziwym człowiekem bez barier. W mediach społecznościowych żegnał go m.in. Prezydent RP Andrzej Duda oraz Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który w emocjonalnym wpisie wspomina nie tylko współpracownika, ale także przyjaciela.

 

 

Jedną z jego największych pasji był żużel, a zwłaszcza Betard Sparta Wrocław. We wrocławskim klubie spędził wiele pięknych chwil, a także przyczynił się do zbudowania trybuny przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. Nie ograniczał się tylko do spotkań domowych. Można było go zobaczyć na wielu stadionach w Polsce. Ograniczenia nie przeszkadzały mu, by jeździć za uwielbianym klubem. Zajmował się także dziennikarstwem oraz pisał felietony o swoim ulubionym sporcie.


Nie ograniczał się także tylko do żużla. Trzy dni przed śmiercią oglądał i wspierał piłkarzy biorących udział Superpucharze Polski w Blind Footballu. Nowym doświadczeniem pochwalił się w mediach społecznościowych. Na końcu posta napisał: "z nadziejami patrzymy na rewanż w Krakowie". Niestety do Krakowa piłkarze pojadą sami, ale z pewnością "Skrzynia" wesprze ich z góry.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

⚽️ za nami pierwszy mecz Superpuchar Polski w Blind Footballu! nad którym honorowy patronat objął Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. miałem Go dziś okazję reprezentować i pozdrowić Robert Mkrtchyan kapitana, który kończył karierę - słowa uznania za to, co robiłeś i robisz! 👉niesamowite, rok temu prezes WKS Śląsk Wrocław SA Piotr Waśniewski wspólnie z Szefem na Stadion Wrocław otwierał Sekcje Osób niewidomych, których - na bramce - wsparł Radosław Majdan, a dziś - po kolejnych sukcesach: mistrzostwie świata z nadziejami patrzymy na rewanż w Krakowie 💪 Wroclaw [Wroclove] Redakcja wroclaw.pl Wrocławskie organizacje pozarządowe #wroclaw #skrzynianadaje #w_skersi #bezbarier

Post udostępniony przez Bartłomiej Skrzynia Skrzyński (@bart_skrzynia)

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie