Oficjalnie! Felipe Fonteles zagra w Japonii

Siatkówka
Oficjalnie! Felipe Fonteles zagra w Japonii
Fot. Cyfrasport
Felipe Fonteles zagra w JTEKT Stings.

Felipe Fonteles wraca do "Kraju Kwitnącej Wiśni" po 11 latach. Mistrz olimpijski przeniesie się z brazylijskiego EMS Taubate Funvic do drużyny mistrza Japonii JTEKT Stings.

Już od jakiegoś czasu spekulowano na temat transferu popularnego "Lipe" do mistrza kraju. Teraz "The Stings" oficjalnie poinformowali, że zasili ich szeregi mistrz olimpijski.

Brazylijczyk zastąpi w klubie równie uznanego obcokrajowca Mateja Kazijskiego. Bułgarski przyjmujący obrał kierunek włoski, gdzie reprezentuje barwy Calzedonii Werona.

 

36-latek wróci do Azji po 11 latach. Podczas pobytu ponad dekadę temu "Lipe" zdobył mistrzostwo Japonii z Panasonic Panthers. Od 2016 roku w tym klubie występuje reprezentant Polski Michał Kubiak.

Polska przygoda

Sympatycy siatkówki mogą pamiętać Fontelesa z sezonu 2012/13, kiedy to przyjmujący bronił barw Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z nią zdobył wicemistrzostwo Polski i Puchar Polski. W meczach o oba te tytuły został MVP. W jego dorobku nie zabrakło również mistrzostwa Brazylii, Grecji czy Turcji.

 

Jeszcze większe osiągnięcia ma z "Canarinhos". Brazylijczyk poczuł, jak to jest zdobyć najcenniejszy medal w siatkówce, czyli złoto olimpijskie. Dwukrotnie też stawał na drugim stopniu podium mistrzostw świata, w obu przypadkach uznając wyższość Biało-Czerwonym.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zagraniczni siatkarze z pozwoleniem na przyjazd do Japonii. Kurek dołączy do klubu?

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze