Zagraniczni siatkarze z pozwoleniem na przyjazd do Japonii. Kurek dołączy do klubu?

Siatkówka
Zagraniczni siatkarze z pozwoleniem na przyjazd do Japonii. Kurek dołączy do klubu?
Fot. Cyfrasport
Bartosz Kurek w przyszłym sezonie zagra w japońskim WolfDogs Nagoya.

Władze w Japonii wydały pozwolenie na wjazd do kraju zagranicznych siatkarzy zakontraktowanych przez krajowe kluby. Do tej pory zawodnicy nie mogli przekroczyć granicy ze względu na panującą pandemię koronawirusa. W nadchodzącym sezonie w lidze japońskiej wystąpi dwóch Polaków. Bartosz Kurek w barwach WolfDogs Nagoya, natomiast Michał Kubiak w Panasonic Panthers.

ZOBACZ TAKŻE: Transfer Bartosza Kurka oficjalnie potwierdzony

 

Czekali, czekali i się doczekali. Zawodnicy i zawodniczki otrzymali oficjalne pozwolenie na wjazd do „Kraju Kwitnącej Wiśni". Władze Japonii dzięki tej decyzji chcą wzmocnić swoje reprezentacje narodowe na, przełożone o rok, igrzyska olimpijskie w Tokio.

 

Zarówno męska, jak i żeńska V Premier League'a rozpocznie się w październiku. Według regulaminu japońskie kluby mogą zakontraktować tylko jednego zagranicznego gracza. Nie trzeba przypominać, że są to zazwyczaj siatkarze i siatkarki światowego formatu. Władze kraju podkreślają, że ich przyjazd i udział w rozgrywkach podniesie poziom rywalizacji. Ma to dla nich spore znaczenie w perspektywie przygotowań do imprezy czterolecia.

Polski akcent

Poziom sportowy w V Premier League z pewnością podniesie udział dwóch reprezentantów Polski i mistrzów świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: V Premier League: 42 punkty Kubiaka w weekend

 

Kurek, gdy rozwiąże wszystkie formalności z wizą, dołączy do ekipy WolfDogs Nagoya. W Japonii spotka się z Kubiakiem, któremu już wcześniej udało się dotrzeć do "Kraju Kwitnącej Wiśni". Kapitan Biało-Czerwonych od 2016 roku jest siatkarzem Panasonic Panthers.

 

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze