EBL: Legia Warszawa lepsza od Enea Astorii Bydgoszcz

Koszykówka
EBL: Legia Warszawa lepsza od Enea Astorii Bydgoszcz
fot. PAP
Legia Warszawa pokonała Enea Astorię Bydgoszcz 98:81.

Legia Warszawa pokonała Enea Astorię Bydgoszcz 98:81 w jedynym czwartkowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Bydgoszczanie nieźle rozpoczęli to spotkanie - dzięki trójkom Jakuba Nizioła oraz Tomislava Gabricia prowadzili już 8:2. Gospodarze dość szybko odrabiali straty, grając głównie pod kosz m.in. do Grzegorza Kulki. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, a swoją okazję do gry po raz pierwszy w tym sezonie dostał Earl Watson. Dzięki trafieniu Dariusza Wyki po 10 minutach było 26:22 dla Legii. Jakub Nizioł w drugiej kwarcie był bardzo aktywny, ale sprawy w swoje ręce brał Michał Sokołowski, a zespół z Warszawy kontrolował sytuację na boisku. Po późniejszym wejściu na kosz Jakuba Karola zespół trenera Wojciecha Kamińskiego miał osiem punktów przewagi. Część strat odrobił Michał Chyliński, ale po pierwszej połowie Legia wygrywała 48:45.

 

Zobacz także: Magazyn Energa Basket Ligi: Ivan we Włocławku, Josh w Gliwicach

 

Kontry wykończone przez Coreya Sandersa na początku trzeciej kwarty pozwoliły Enea Astorii na wyjście na prowadzenie. Po późniejszej akcji Łukasza Frąckiewicza goście uciekli nawet na osiem punktów. Legia odpowiedziała na to… rewelacyjną serią 14:0! Później swoje dołożył też Dariusz Wyka, a po 30 minutach było 70:60. Również na początku ostatniej części gry ekipa trenera Kamińskiego była skuteczna i powiększała różnicę. Sytuację po raz kolejny starał się zmieniać Sanders, ale to było zdecydowanie za mało. Ciągle bardzo dobrze prezentował się Michał Sokołowski, a Legia zwyciężyła ostatecznie 98:81.

 

Najlepszym graczem gospodarzy był Michał Sokołowski z 19 punktami, 3 zbiórkami i 6 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Corey Sanders z 23 punktami, 7 asystami i 5 zbiórkami.

 

Legia Warszawa - Enea Astoria Bydgoszcz 98:81 (26:22, 22:23, 22:15, 28:21)

 

Legia Warszawa: Michał Sokołowski 19, Justin Bibbins 18, Grzegorz Kulka 18, Dariusz Wyka 17, Jakub Karolak 15, Earl Watson 6, Mariusz Konopatzki 3, Benjamin Didier-Urbaniak 2, Adam Linowski 0, Grzegorz Kamiński 0, Przemysław Kuźkow 0

 

Enea Astoria Bydgoszcz: Corey Jerrod Sanders 23, Michał Chyliński 13, Tomislav Gabric 13, Jakub Nizioł 11, Łukasz Frąckiewicz 10, Michał Krasuski 5, Marcin Nowakowski 4, Paulius Dambrauskas 2, Michał Aleksandrowicz 0

 

A.J., plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie