Giro d'Italia kobiet: Katarzyna Niewiadoma wciąż wiceliderką

Inne
Giro d'Italia kobiet: Katarzyna Niewiadoma wciąż wiceliderką
fot. Katarzyna Niewiadoma/Facebook
Katarzyna Niewiadoma wciąż wiceliderką Giro d'Italia kobiet.

Niemka Lotte Kopecky (Lotto-Soudal) wygrała w czwartek siódmy etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia, z metą w miejscowości Maddaloni. Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) była na mecie trzecia i wciąż jest druga w klasyfikacji.

Liderką wyścigu jest Holenderka, mistrzyni świata Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott). Na mecie w Maddaloni Kopecky wyprzedziła o dwie sekundy Brytyjkę Elisabeth Deignan (Trek Segafredo) i o trzy pierwszą większą grupę, którą przyprowadziła Niewiadoma.

 

Przed finiszem doszło do kraksy, w której ucierpiały m.in. van Vleuten i jej rodaczka, triumfatorka trzech etapów Marianne Vos (CCC Liv). Ponieważ do upadku doszło w tzw. strefie ochronnej, wszystkie poszkodowane zawodniczki otrzymały czas grupy, w której jechały w momencie wypadku. Liderka wyścigu, z podejrzeniem złamania nadgarstwa, została jednak odwieziona do szpitala na szczegółowe badania.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzostwa świata w kolarstwie jeszcze w tym roku?

 

Po siedmiu etapach van Vleuten wyprzedza Niewiadomą o 1.48 i rodaczkę, Annę van der Bregge (Boels-Dolmans) o 2.03. Gdyby kontuzja prowadzącej w wyścigu Holenderki uniemożliwiła jej dalszą jazdę - prowadzenie w wyścigu obejmie Niewiadoma.

 

Giro d'Italia (Giro Rosa), uważany za najbardziej prestiżowy wyścig etapowy kobiet, składa się z dziewięciu odcinków i zakończy się w sobotę w Motta Montecorvino. Ubiegłoroczną edycję wygrała van Vleuten przed van der Breggen, a Niewiadoma była piąta.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze