ME w siatkówce plażowej: Wszystkie czwartkowe mecze odwołane z powodu złej pogody

Siatkówka
ME w siatkówce plażowej: Wszystkie czwartkowe mecze odwołane z powodu złej pogody
fot. CEV

Z powodu złej pogody w czwartek nie odbędzie się żaden z zaplanowanych meczów mistrzostw Europy w siatkówce plażowej w Jurmale. Fazę grupową miały tego dnia zakończyć dwie męskie pary z Polski, a dwie kobiece czekały na baraż o 1/8 finału. Turniej potrwa do niedzieli.

"Ze względu na utrzymujące się złe warunki pogodowe w Jurmale Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) oraz łotewska federacja postanowiły, że dzisiaj nie zostaną rozegrane żadne mecze. Decyzja co do piątkowego harmonogramu zostanie podjęta, gdy tylko będą dostępne dokładniejsze informacje dotyczące prognozy pogody" - podano w komunikacie.

 

Czwartek miał być trzecim dniem rywalizacji w ME. Początkowo rano łotewska federacja poinformowała, że odwołano wszystkie przedpołudniowe spotkania. Kolejna narada w tej sprawie miała miejsce o godz. 12 czasu lokalnego i wówczas zdecydowano, że rywalizacja zostanie wstrzymana do odwołania. Kolejne decyzje zapadły po kilku godzinach.

 

Zobacz także: Przedpołudniowe mecze mistrzostw Europy w siatkówce plażowej odwołane z powodu złej pogody

 

Na konferencji przed rozpoczęciem turnieju jego dyrektor Kaspars Timermanis zapewnił, że w programie ME jest na tyle dużo miejsca, by móc przekładać spotkania ze względu na niekorzystne warunki pogodowe.

 

Łotewskie służby meteorologiczne ostrzegały już wcześniej przed silnym wiatrem i podnoszącym się poziomie wody na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Pojawił się również deszcz. Główny obiekt, zbudowany specjalnie na czempionat Starego Kontynentu w siatkówce plażowej, znajduje się tuż przy plaży w Jurmale.

 

W czwartkowe przedpołudnie były zaplanowane m.in. dwa mecze barażowe o 1/8 finału z udziałem Polek. Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska zagrają z Francuzkami Alexią Richard i Lezaną Placette. Rywalkami Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandry Wachowicz będą na tym etapie Szwajcarki Joana Heidrich i Anouk Verge-Depre. Fazę grupową dokończyć mieli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, a porażki doznali Michał Bryl i Mikołaj Miszczuk. Pierwszy z duetów zmierzy się z mistrzami świata Rosjanami Wiaczesławem Krasilnikowem i Olegiem Stojanowskim, a drugi z reprezentantami gospodarzy Mihailsem Samoilovsem i Aleksandrsem Solovejsem.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie