Sportowy hazard za miliony dolarów: Wielcy wygrani... i przegrani!

Inne
Sportowy hazard za miliony dolarów: Wielcy wygrani... i przegrani!
fot. PAP
Mistrzostwo Anglii Leicester City w 2015 roku było jedną z największych sportowych sensacji w sporcie.

Sport ciągle pozostaje nieobliczalny, budzi wielkie emocje i może być przyczyną tak powstawania, jak tracenia wielkich fortun. Można stracić miliony dolarów, można wygrać tyle samo, ale jedno jest pewne - to sport, stuprocentowych pewniaków nigdy nie ma. Przykładów nie brakuje!

WIELKIE WPADKI:

 

• David Oancea, w środowisku lubiących hazard znany bardziej jako “Vegas Dave” ma na swoim koncie wiel spektakularnych wygranych, ale także kilka finansowych porażek, których szybko nie zapomni. Najbardziej spektakularna to zakład w 2016 roku, kiedy postawił milion dolarów na mistrzynię świata UFC Mieshe Tate w pojedynku z Amandą Nunes. Na UFC 200, Nunes potrzebowała tylko trzech minut by pokonać Tate i zabrać okrągły milion z konta “Vegas Dave”.

 

• Michael Jordan lubił emocje - w każdej postaci, ale poza parkietem stawiał na grę w golfa...i zakłady. W książce Richarda Esquinasa opisane są wakacje “Fruwającego”, kiedy podczas dziesięciu dni na polu golfowym stracił 1,2 miliona dolarów. Cześć udało się odzyskać, bo MJ podbijał zakłady nawet do 300,000 za wygranie jednego golfowego dołka, ale o milionach straconych na polach golfowy przez Jordana do dziś krążą legendy.

 

• Steven Richards, angielski dekarz, postawił dziesięć funtów, trafiając wyniki kolejnych dwunastu meczów rugby, zamieniając minimalną wpłatę na wygraną prawie 40,000 funtów. Steve zapomniał, że szczęście ma to do siebie, że kiedyś się kończy: postawił prawie całą dotychczasową wygraną (30 tysięcy), że Walia wygra z Australią. Gdyby trafił byłby bogatszy o 55 tysięcy funtów… ale Walia przegrała po dramatycznym meczu 26-30.

 

• Miłość do drużyny sportowej może kosztować - i to sporo. Znany w środowisku graczy specjalizujących się w rozgrywkach NFL hazardzista o pseudonimie “Birdman” bardzo chciał się założyć, że jego New England Patriots wygrają Super Bowl z New York Giants, ale kiedy kasyna nie chciały przyjąć zakładu na pięć milionów dolarów, zrobił zakład o skromny milion ze znanym rapperem 50 Cent. Reszta to historia: Giants wygrali z Patriots 21-17!

 

WIELKIE WYGRANE

 

• Pan James Adducci był wielkim fanem golfa, a właściwie Tigera Woodsa, ale nigdy - według niego - się nie zakładał. W 2019 roku, kiedy minęło już wiele lat od pasma sukcesów Woodsa, postanowił postawić na jego zwycięstwo w turnieju “Masters” aż 85,000 dolarów. Nawet jeśli Adducci już więcej nie zagra, to ma się czym chwalić - “Tygrys” wygrał, a on przyniósł do domu 1,2 miliona dolarów!

 

• Opisywałem wpadkę za milion “Vegas Dave”, ale nie brakuje mu też spektakularnych wygranych. Największa to rozłożenie mniejszych (po kilkadziesiąt tysięcy dolarów!) zakładów w piętnastu kasynach na to, że drużyna Kansas City Royals zostanie mistrzem Major League Baseball. Kasyna przyjmowały zakłady w wysokości 30 do 1, a inwestycja się zawodowemu graczowi opłaciła - wygrał 2,5 miliona.

 

• Mistrzostwo Anglii Leicester City w 2015 roku było jedną z największych sportowych sensacji w sporcie, bo przed rozpoczęciem sezonu Premier League ich szanse szacowano na 5000 do 1. Sporo kibiców Leicester stawiało po kilka funtów czy kilkanaście funtów, zaś największa wypłata - według angielskich bukmacherów - wynosiła 200,000 funtów,.

 

• Czasami, jak w przypadku pana Richarda Hopkinsa warto postawić na zawodnika, w którego talent bardzo się wierzy. Hopkins zobaczył w akcji Lewisa Hamiltona, kiedy ten ścigał się na gokartach i był tak zafascynowany jego umiejętnościami, że postawił dwieście funtów, że Hamiton wygra wyścig Grand Prix w wieku 23 lat i, że zostanie mistrzem świata Formuły 1. Trafił oba kupony, a wiara w Hamiltona, dziś już jednego z najlepszych kierowców w historii F1, przyniosła zarobek w wysokości 165,000 funtów.

 

• Koszykarze NBA lubią się zakładać - nie mogą stawiać na swoją ligę (zabronione), ale nie ma przeszkód, aby typować mecze National Football League. Tak zrobił w 2002 roku Charles Barkley postawił pół miliona dolarów na zwycięstwo Patriots w Super Bowl, choć faworytami byli gracze LA Rams. Ryzyko się opłaciło, “Sir Charles” zarobił na swojej “inwestycji” aż osiemset tysięcy!

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze