Tauron Liga: Niespodzianka w Łodzi! Beniaminek wygrał z Budowlanymi

Rywalizacja w Tauron Lidze ruszyła! W inauguracyjnym meczu Joker Świecie wygrał z Grot Budowlanymi Łódź. Beniaminek odważną i konsekwentną grą zdobył pierwsze historyczne zwycięstwo w ekstraklasie.

Przed czwartkowym starciem między Grotem a Jokerem chyba każdy kibic siatkówki wytypowałby łodzianki do roli faworyta. Tymczasem w pierwszej odsłonie byliśmy świadkami małego zwrotu akcji. Beniaminek ekstraklasy pokazał, że nie straszy im dwukrotny wicemistrz kraju. Przyjezdne dobrze weszły w mecz i od początku dotrzymywały, a wręcz wyprzedzały gospodynie o krok. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza popełniły zdecydowanie za dużo błędów własnych, co tylko pomogło ekipie ze Świecia w powiększaniu przewagi punktowej. Łodzianki doprowadziły jeszcze do remisu 17:17, ale po nim zdobyły już tylko dwa "oczka". Joker na fali doprowadził do wygranej w pierwszym secie 19:25.

W drugiej partii role się odwróciły. Zespół Krzyształowicza rozpoczął z wysokiego "C", a rywalki wydawały się bezradne. Pierwszy punkt w tym secie zdobyła dla beniaminka Joanna Sikorska, która w ataku z lewego skrzydła obiła blok (5:1). Siatkarki ze Świecia nie spoczęły na laurach, tylko ruszyły do odrabiania strat (10:7, 14:11). Udało im się (14:13). Siatkarki z Łodzi niejednokrotnie urozmaicały grę atakami z pipe'a, ale dopiero ten na 19 punkt w secie okazał się skuteczny (19:17). Ekipa Marcina Wojtowicza doprowadziła do wyrównania wyniku na tablicy 19:19, 20:20, jednak ostatecznie, po walce punkt za punkt, uznała wyższość Budowlanym (25:23).

Początek trzeciego seta był odbiciem lustrzanym pierwszego. Mocnym uderzeniem wszedł Joker (2:6, 4:7), a drużyna z Łodzi nadrabiała straty (8:9, 10:11). Przyjezdne kontynuowały swoją odważną grę, a ich kapitan Katarzyna Wenerska skuteczną grę ze środkowymi. Na ataki z "suwa" odpowiadała Monika Fedusio (22:22). Młoda przyjmująca dobrze radziła sobie w ciosach z czwartej i szóstej strefy, ale to rywalki konsekwentną, dobrą grą doprowadziły do zwycięstwa tej partii 22:25.

Czwarta odsłona rozpoczęła się od wyrównanej walki obu zespołów, ale to siatkarki ze Świecia nie robiły błędów, grały skutecznie i zespołowo. W efekcie w połowie seta drużyna Wojtowicza wyszła na prowadzenie i utrzymała je do końca. Adrianna Kukulska skutecznym atakiem ze skrzydła zdobyła ostatni punkt (22:25) i tym samym ustanowiła wynik całego spotkania 1:3.

Grot Budowlani Łódź – Joker Świecie 1:3 (19:25, 25:23, 22:25, 22:25). MVP: Adrianna Kukulska.

Grot Budowlani: Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Veronica Jones-Perry, Anna Lewandowska, Małgorzata Lisiak, Julia Nowicka - Maria Stenzel (libero) - Paulina Damaske, Justyna Kędziora, Ewelina Tobiasz.

Joker Świecie: Magdalena Jurczyk, Adrianna Kukulska, Joanna Sikorska, Oliwia Urban, Katarzyna Urbanowicz, Katarzyna Wenerska - Agata Nowak (libero) - Martyna Gorzkiewicz, Wiktoria Kowalska, Katarzyna Marcyniuk, Adrianna Muszyńska, Pola Nowacka.

Terminarz i plan transmisji 1. kolejki Tauron Ligi siatkarek:

2020-09-17: Grot Budowlani Łódź – Joker Świecie 1:3 (19:25, 25:23, 22:25, 22:25)
2020-09-18: DPD Legionovia Legionowo – Grupa Azoty Chemik Police (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport News)
2020-09-18: ŁKS Commercecon Łódź – BKS Stal Bielsko-Biała (piątek, godzina 18.00)
2020-09-19: Enea PTPS Piła – Energa MKS Kalisz (sobota, godzina 18.00)
2020-09-20: Developres SkyRes Rzeszów – #Volley Wrocław (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-09-21: E.Leclerc Moya Radomka Radom – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).