Arkadiusz Milik na testach medycznych. Transfer o krok!

Piłka nożna
Arkadiusz Milik na testach medycznych. Transfer o krok!
Fot. PAP
Arkadiusz Milik o o krok od podpisania kontraktu z AS Roma.

Arkadiusz Milik jest coraz bliżej podpisania kontraktu z AS Roma. Jak podaje "La Gazeta dello Sport" Polak przechodzi testy medyczne w klinice specjalistycznej St. Moritz. Jeżeli testy wypadną pomyślnie, to napastnik podpisze pięcioletni kontrakt z klubem ze stolicy Włoch.

Transferowa saga z udziałem Milika w roli głównej, powoli dobiega końca. Od wielu miesięcy spekulowano na temat jego przejścia do Juventusu, a jak się okazuje długie negocjacje z Romą przyniosły efekt. Dzielą ich jeszcze tylko testy medyczne, które Milik przechodzi w specjalistycznej klinice pod okiem doktora Georga Ahlbäumera. Jeżeli przejdzie je pomyślnie, podpisze umowę z drużyną z Rzymu.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Polak po raz dziesiąty zmienił klub we Włoszech 

 

Przejście Milika z Napoli do Romy wywołało niemałe zamieszanie na rynku transferowym, a dodatkowo wiąże się ze zmianą barw przez Edina Dżeko. Bośniacki piłkarz ma się przenieść z Rzymu do Turynu, a konkretnie Juventusu. Jak włoskie media podają kluby te "osiągnęły całkowite porozumienie".

 

Kontrakt Polaka ma opiewać na kwotę 4,5 miliona euro za sezon plus premie i trwać do 30 czerwca 2025 roku. Z kolei Dżeko przejdzie z Romy do "Starej Damy" za 15 milionów euro. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na oficjalne decyzje.

"Błękitny" rozdział

Milik w barwach Napoli zagrał łącznie w 122 meczach i zdobył 48 goli. Jego kontrakt z "Azzuri" wygasa za rok. To ostatnia szansa dla Napoli na zarobienie na transferze Polaka.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie