ATP w Rzymie: Hubert Hurkacz przegrał z Diego Schwartzmanem

W rywalizacji Huberta Hurkacza z Diego Schwartzmanem od piątku jest remis 1:1

Hubert Hurkacz przegrał z rozstawionym z "ósemką" Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem 6:3, 2:6, 4:6 w 1/8 finału turnieju ATP rangi Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie (pula nagród 3,5 mln euro). Rywal zrewanżował się więc Polakowi za styczniową porażkę na twardych kortach w Sydney. Wtedy mecz rozstrzygnął się również w trzech setach.

Hurkacz w mecz wszedł bardzo dobrze. Szybko udało mu się przełamać rywala, później kontynuował dobrą grę. Wyraźnie lepiej serwował i był pewniejszy na korcie. Zasłużenie wygrał 6:3.

Drugi set należał do 15. w rankingu ATP Argentyńczyka. Schwartzman przełamał Hurkacza już w czwartym gemie, a potem po raz drugi udało mu się to pod koniec partii. Zwyciężył 6:2, a Polak niewiele miał do powiedzenia.

W decydującym secie wydawało się, że to Hurkacz ma wszystko pod kontrolą. Prowadził 4:2, ale właśnie wówczas na korcie zaczął dominować Schwartzman. Argentyńczyk wygrał cztery gemy z rzędu, wykorzystał drugiego meczbola i awansował do ćwierćfinału. W nim zagra z Hiszpanem Rafaelem Nadalem. W piątek wicelidera rankingu ATP pokonał Serba Dusana Lajovica 6:1, 6:3.

Wrocławianin po raz pierwszy w karierze znalazł się w głównej drabince prestiżowej imprezy w Rzymie. Ten turniej był jego drugim w tym roku startem na kortach ziemnych. W ubiegłym tygodniu w austriackim Kitzbuehel odpadł w drugiej rundzie. W stolicy Włoch zaprezentował się dużo lepiej. Najpierw 31. w rankingu ATP Polak pokonał doświadczonego Brytyjczyka Daniela Evansa, później dwunastą rakietę świata, rozstawionego z numerem dziewiątym Rosjanina Andrieja Rublowa.

W Rzymie w deblu zaprezentował się też deblista Łukasz Kubot, ale pożegnał się z turniejem po pierwszym meczu.