French Open: Na trybunach będzie mogło zasiąść tylko 5 tys. widzów

Tenis
French Open: Na trybunach będzie mogło zasiąść tylko 5 tys. widzów
Fot. PAP
Zaledwie 5000 kibiców dziennie będzie mogło obejrzeć z trybun mecze tegorocznej edycji wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open.

Zaledwie 5000 kibiców dziennie będzie mogło obejrzeć z trybun mecze tegorocznej edycji wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open – poinformowała prefektura policji w Paryżu. Znaczne obostrzenia związane są z nasilającą się pandemią koronawirusa.

5000 to zaledwie około 12 procent normalnej liczby fanów zasiadającej na trybunach kompleksu ziemnych kortów im. Rolanda Garrosa. Jeszcze 10 dni temu organizatorzy informowali o planowanej obecności 11,5 tys. widzów dziennie, a na początku lipca nawet o 20 tys.

 

Ich plany zweryfikowała w zdecydowany sposób pandemia koronawirusa, która od września przybiera we Francji na sile.

 

ZOBACZ TAKŻE: Turniej WTA w Linzu w nowym terminie - listopad lub grudzień. 

 

W czwartek tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało o 10 593 zakażeniach, co oznacza rekord dobowy od początku pandemii w tym kraju. W departamencie Ile-de-France, w którym znajduje się Paryż, tak jak w 52 innych departamentach obowiązują szczególne obostrzenia z powodu przekroczenia progu alarmowego (50 przypadków na zakażeń na 100 000 mieszkańców).

 

Turniej, który miał się odbyć pierwotnie w dniach 24 maja - 7 czerwca, został przełożony z powodu pandemii koronawirusa na 27 września – 11 października.

 

ZOBACZ TAKŻE: French Open: Naomi Osaka wycofała się z turnieju. Znamy przyczynę. 

 

Prezydent francuskiej federacji (FFT) Bernard Giudicelli od samego początku odrzucał ideę gry bez publiczności podczas French Open. I nic dziwnego, bo rywalizacja Wielkiego Szlema jest finansowym motorem tenisa nad Sekwaną. Szacuje się, że wpływy z paryskiego turnieju stanowią ok. 80 proc. dochodów francuskiej federacji. W tym roku będą zdecydowanie niższe.

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie