IMŚ na Długim Torze: Stanisław Burza powalczy o zwycięstwo w Rzeszowie

Żużel
IMŚ na Długim Torze: Stanisław Burza powalczy o zwycięstwo w Rzeszowie
fot. Cyfrasport
Jak Stanisław Burza zaprezentuje się podczas IMŚ na Długim Torze w Rzeszowie?

Przed sympatykami „czarnego sportu” druga runda Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze w Rzeszowie. 27 września wśród stawki zawodów znajdzie się Stanisław Burza. Polski żużlowiec, który otrzymał „dziką kartę” zapowiada walkę o zwycięstwo.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa zaplanowano zaledwie dwie rundy IMŚ. Pierwsza odbyła się 5 września we francuskim Morizes. Niespodziewanym triumfatorem tamtych zawodów okazał się Niemiec Lukas Fienhage, który tylko raz nie dojechał do mety na prowadzeniu. Podium na długim torze uzupełnili Francuz Mathieu Tresarrieu i Holender Romano Hummel.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lorek: Skrzynia pełna optymizmu

 

Tym razem najlepsi żużlowcy świata będą rywalizować na stadionie miejskim przy ul. Hetmańskiej 69 w Rzeszowie. Jednym z nich będzie Stanisław Burza, który dzięki uprzejmości organizatorów będzie mógł wystąpić przed polską publicznością. Będą to dla niego drugie zawody w turnieju longtrack. „Stanley” mimo, że na co dzień rywalizuje na zwykłym torze – liczy na dobry wynik.

 

- Trzeba walczyć o jak najwyższe osiągnięcia. Każdy sportowiec dąży do tego, by stanąć na podium. Oczywiste jest to, że chciałbym w nich zwyciężyć. Wiem jednak, że nie będzie to wcale łatwe zadanie. Przyjdzie zmierzyć się mi z zawodnikami, którzy występują jednak regularnie na długich torach i wiedzą lepiej, jak dopasować sprzęt – przyznał zawodnik drugoligowego RzTŻ Rzeszów w rozmowie z portalem speedwaynews.pl

 

Rzeszowianie po raz pierwszy taką imprezę zorganizowali w 2013 roku. Wtedy debiut zaliczył 43-letni żużlowiec. Ostatecznie był na siódmej lokacie. Czy tym razem poprawi ten wyczyn?

 

Transmisja Indywidualnych Mistrzostw Świata na Długim Torze w Rzeszowie na sportowych antenach Polsatu.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze