Koronawirus w ekipie Czech, ale mecz z Polską się odbędzie

Piłka nożna
Koronawirus w ekipie Czech, ale mecz z Polską się odbędzie
Fot. Cyfrasport
Koronawirus w ekipie Czech, ale mecz z Polską się odbędzie

W ekipie czeskiej piłkarskiej reprezentacji kobiet wykryto dwa przypadki zakażenia koronawirusem, jednak piątkowy mecz z Polska w Chomutowie w grupie D eliminacji mistrzostw Europy się odbędzie. Początek o godz. 18.15.

Jak poinformował rzecznik czeskiej federacji Michał Jurman, zawodniczka i jeden z członków ekipy zostali natychmiast odizolowani. O sytuacji poinformowano UEFA.

 

We wtorek biało-czerwone podejmą Czeszki w rewanżowym spotkaniu w Bielsku–Białej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Arkadiusz Milik na testach medycznych. Transfer o krok!

 

Polki miały zainaugurować walkę o ME rok temu... wyjazdowym meczem z zespołem czeskim 3 września 2019. Dzień przed spotkaniem zostało ono - z powodu zatrucia pokarmowego przeciwniczek – przełożone. W efekcie biało-czerwone wystartowały do walki o ME od listopadowego bezbramkowego remisu z wyżej notowaną Hiszpanią w Lublinie

 

Polki są liderkami grupy D po trzech rozegranych spotkaniach. W kwietniu miały grać z Azerbejdżanem i Mołdawią, a w czerwcu – z Hiszpanią. Eliminacje zostały jednak przerwane, a europejska federacja przeniosła finały ME w Anglii o rok, na lato 2022.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski wraca do kadry! Jerzy Brzęczek powołał 25 zawodników. 

 

Drużyna trenera Stępińskiego tegoroczną cześć eliminacji rozpoczęła od dwóch wygranych po 5:0 – w Warszawie z Mołdawią i w Baku z Azerbejdżanem.

 

 

PAP, seb

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze