LM piłkarzy ręcznych: Sześciu graczy MOL-Pick Szeged zarażonych koronawirusem

Piłka ręczna
LM piłkarzy ręcznych: Sześciu graczy MOL-Pick Szeged zarażonych koronawirusem
fot. Cyfrasport
Sześciu graczy MOL-Pick Szeged zarażonych koronawirusem.

Środowe spotkanie 2. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych MOL-Pick Szeged - Łomża Vive Kielce stanęło pod znakiem zapytania. Sześciu zawodników wicemistrza Węgier jest zarażonych koronawirusem – poinformował w piątek węgierski klub na swojej stronie internetowej.

"Wczoraj (w czwartek – przyp. red.) przeprowadziliśmy drugie testy wśród zawodników, pracowników i personelu klubu, którzy przebywają na kwarantannie. Sześciu zawodników miało pozytywny wynik tego testu" – napisano w komunikacie klubu. Dodano, że osoby, które miały negatywny wynik obu testów zostały zwolnione z kwarantanny. Klub zaznaczył, że w piątek zdrowi zawodnicy wznowią treningi z "zachowaniem surowych środków sanitarnych".

 

 

Wcześniej w zespole wicemistrza Węgier potwierdzono jeden przypadek zarażenia koronawirusem. Z tego powodu odwołany został mecz pierwszej kolejki Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain. Także środowe spotkanie MOL-Pick Szeged z Łomżą Vive w Kielcach stanęło pod znakiem zapytania.

 

- Na razie przygotowujemy się normalnie do meczu, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Wiemy oczywiście o sytuacji w zespole z Szeged. Czekamy na ewentualne ruchy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Na pewno nie jest to łatwa sytuacja, zarówno dla węgierskiej drużyny, jak i dla EHF. Ewentualnych zastępczych terminów spotkań, które teraz są przekładane, w przyszłości za wiele nie ma – powiedział dyr. marketingu Łomży Vive Kielce Paweł Papaj.

 

Zobacz także: Wygrana i porażka w ostatnich sparingach piłkarzy ręcznych Łomży VIVE Kielce

 

Jeśli mecz doszedłby do skutku, na trybunach kieleckiej hali będzie mogło zasiąść 50 proc. kibiców.

 

- Oczywiście z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań epidemiologicznych. Do takiej frekwencji się przygotowujemy. Bilety są w sprzedaży, są dostępne także dla kibiców, którzy nie posiadają karnetów. Jeśli z jakiś przyczyn na trybunach musieliśmy zmniejszyć liczbę kibiców, to pierwszeństwo będą miały osoby posiadające karnety - podkreślił Papaj.

 

W pierwszej kolejce Ligi Mistrzów kielczanie przegrali na wyjeździe z SG Flensburg-Handewitt 30:31. Środowe spotkanie z MOL-Pick Szeged, jeśli dojdzie do skutku, rozpocznie się o godz. 18.45.

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze