PKO Ekstraklasa: Trzy karne w Bielsku-Białej. Podbeskidzie ograne przez Raków

Miłe złego początki. Podbeskidzie prowadziło, ale po pierwszej połowie z wysokiego prowadzenia cieszyli się goście

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała przegrali na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa 1:4 (1:4) w meczu czwartej kolejki PKO Ekstraklasy. Gospodarze, którzy w 13. minucie wyszli na prowadzenie, aż trzy gole stracili po rzutach karnych. Po inauguracyjnej porażce z Legią Warszawa piłkarze Rakowa wygrali trzy kolejne mecze. Podbeskidzie ma na razie dwa remisy i dwie przegrane.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy. W 13. minucie Bartosz Jaroch wyłożył piłkę Tomaszowi Nowakowi, a ten pięknym strzałem pokonał Jakuba Szumskiego. Jednak były to dla "Górali" miłe złego początki. Z prowadzenia cieszyli się niecałe dziesięć minut. W 21. wyrównał z rzutu karnego - który został podyktowany za zagranie piłki ręką Kacpra Gacha - Petr Schwarz.

W 34. min. Marcin Cebula zdobył jedyną bramkę dla częstochowian, która nie padła po stałym fragmencie gry. Mając przed sobą tylko bramkarza Podbeskidzia, pokonał go technicznym strzałem.

Pięć minut później sędzia Damian Sylwestrzak po raz kolejny wskazał na "jedenastkę" po nieregulaminowym zagraniu "Górali" (Jarocha). Karnego ponownie wykonywał Schwarz i znów się nie pomylił.

Jeszcze przed przerwą, w doliczonym czasie gry, sędzia podyktował kolejny rzut karny dla Rakowa (po faulu Jarocha). W tym przypadku do piłki podszedł Vladislavs Gutkovskis i było 1:4.

W drugiej połowie częstochowianie mieli kilka okazji do zdobycia kolejnej bramki. W 51. min. Kamil Piątkowski strzelał głową, ale trafił w słupek, zaś 85. min. David Tijanic obił poprzeczkę bramki Podbeskidzia.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Raków Częstochowa 1:4 (1:4)

Bramki: Tomasz Nowak (13.) - Petr Schwarz (21.-karny, 40.-karny), Marcin Cebula (34.), Vladislavs Gutkovskis (45.+1-karny).

Żółte kartki: Bartosz Jaroch - Maciej Wilusz, Tomas Petrasek.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Martin Polacek - Bartosz Jaroch, Aleksander Komor, Milan Rundic, Kacper Gach - Maksymilian Sitek (19. Filip Laskowski), Rafał Figiel (57. Gergo Kocsis), Tomasz Nowak (57. Desley Ubbink), Michał Rzuchowski, Karol Danielak (75. Łukasz Sierpina) - Kamil Biliński (74. Marko Roginic).

Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Maciej Wilusz, Igor Sapała, Tomas Petrasek, Kamil Piątkowski - Fran Tudor (86. Daniel Bartl), David Tijanic (86. Ben Lederman), Petr Schwarz (82. Giannis Papanikolaou), Marcin Cebula (72. Ivi Lopez), Patryk Kun - Vladislavs Gutkovskis (82. Sebastian Musiolik).

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów 4 397.