Robert Lewandowski pozwany przez Cezarego Kucharskiego. Agent domaga się 39 milionów złotych

Piłka nożna
Robert Lewandowski pozwany przez Cezarego Kucharskiego. Agent domaga się 39 milionów złotych
Fot. CyfraSport

Jak podaje "Der Spiegel", Cezary Kucharski złożył pozew w Sądzie Okręgowym w Warszawie przeciwko firmie marketingowej RL Managment należącej do Roberta Lewandowskiego. Jego zdaniem, kapitan reprezentacji Polski nieprawidłowo rozliczał się z dochodów swojej firmy. Były agent zawodnika domaga się od niego zapłaty 39 milionów złotych odszkodowania.

Zarzuty, które Kucharskie skierował wobec Lewandowskiego są bardzo poważne. Chodzi m.in. o przelewanie pieniędzy z niemieckich kont na polskie bez wiedzy niemieckiego urzędu skarbowego. Ponadto Lewandowski miał wyprowadzać ze swojej firmy miliony euro, które następnie przekazywał na prywatne cele, w tym m.in. na loty prywatnym odrzutowcem. Z kolei żona piłkarza Anna Lewandowska miała pożyczyć z firmowego konta 2,5 miliona euro, których według Kucharskiego nigdy nie zwróciła. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski wraca do kadry! Jerzy Brzęczek powołał 25 zawodników

 

Napastnik Bayernu Monachium zaprzecza tym oskarżeniom. Rzeczniczka piłkarza Monika Bondarowicz wydała nawet specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym czytamy:

 

"Wszelkie rozliczenia podatkowe zarówno osobiste jak i spółek Roberta Lewandowskiego prowadzone są zawsze zgodnie z prawem. Prawidłowością rozliczeń w Niemczech zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy, który dba o to, aby wszelkie wymagane dokumenty były zawsze przedstawione organom podatkowym w Niemczech, a podatek prawidłowo rozliczony i zapłacony w terminie.

 

Ponieważ pan Cezary Kucharski poinformował Państwa, że skierował sprawę do sądu, uprzejmie informujemy, że wszelką dokumentację księgową i podatkową przedstawimy sądowi. Pan Cezary Kucharski próbuje wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu środków. Ustosunkowywanie się do ewentualnych zarzutów na łamach mediów traktujemy jako próbę wywierania nacisku na nas poprzez szkalowanie reputacji Roberta Lewandowskiego i tworzenie fikcyjnego wyobrażenia o sprawie co miałoby w przyszłości wpływać na postrzeganie tejże sprawy przez sąd. W tym miejscu warto ponownie przypomnieć, że der Spiegel w ramach opisu sprawy przesłał nam informację, że pozew został złożony, co według naszej wiedzy nie jest prawdą.

 

Jeśli jednak jest założona sprawa sądowa, to wszelką dokumentację przekażemy do sądu. Prawdziwą ocenę i wnioski można wyciągnąć tylko i wyłącznie na podstawie pełnej dokumentacji i wszystkich informacji związanych z rozliczeniem. Pojedyncze wątki zaburzają prawdziwy obraz sprawy i całej sytuacji".

 

Kucharski przez kilka lat był menadżerem Roberta Lewandowskiego. Od 2018 roku za interesy Polaka odpowiada Pini Zahavi. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie