Rusza kolejna edycja Mistrzyń w Szkołach. Otylia Jędrzejczak zachęca do aktywności fizycznej

Inne
Rusza kolejna edycja Mistrzyń w Szkołach. Otylia Jędrzejczak zachęca do aktywności fizycznej
fot. Materiały prasowe
Trwają zapisy do pierwszej tegorocznej odsłony akcji „Mistrzynie w Szkołach”.

Trwają zapisy do pierwszej tegorocznej odsłony akcji „Mistrzynie w Szkołach”, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Ta niezwykła lekcja wychowania fizycznego dla dziewcząt, w towarzystwie wielkich mistrzyń sportu, odbędzie się 29 września w Inowrocławiu.

– Kilka dni temu odmroziliśmy nasz projekt „Otylia Swim Tour”, a pod koniec września w towarzystwie kilku innych mistrzyń sportu odmrozimy po lockdownie także „Mistrzynie w Szkołach”. Jestem bardzo szczęśliwa z tego faktu, bo to projekt o niezwykłej wadze. Aktywność fizyczna uczennic, zwłaszcza w okresie pandemii, jeszcze bardziej spadła.

 

Będziemy przekonywać je, że lekcja wychowania fizycznego jest fajna i że warto do niej wrócić – mówi Otylia Jędrzejczak.

 

W Inowrocławiu, oprócz mistrzyni olimpijskiej w pływaniu, z uczestniczkami zajęć spotkają się inne medalistki olimpijskie Anita Włodarczyk i Magdalena Fularczyk, a także Iga Baumgart-Witan i Anna Brożek.

 

Zajęcia w ramach projektu „Mistrzynie w Szkołach” skierowane są do uczennic z ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tym wieku notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej www.mistrzyniewszkolach.pl. Zajęcia odbywają się oczywiście w zapewniającym bezpieczeństwo ścisłym reżimie sanitarnym, więc również liczba miejsc jest ograniczona.

 

– W czasie kilkugodzinnego spotkania uczestniczki wraz z mistrzyniami sportu ćwiczyć będą pod okiem wykwalifikowanej trenerki personalnej. Później będzie czas na rozmowę ze mną i pozostałymi dziewczynami, które przyjadą do Inowrocławia, by namawiać dziewczyny do uczestnictwa na lekcjach wychowania fizycznego oraz codziennej aktywności fizycznej – dodaje Otylia Jędrzejczak. Dziewczęta otrzymają atrakcyjne pakiety startowe.

 

Gospodarzem pierwszej lekcji będzie miasto Inowrocław. Projekt „Mistrzynie w szkołach” współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu, a jego pierwsza odsłona w 2020 roku także przez województwo kujawsko-pomorskie i miasto Inowrocław. Warto dodać, że to już trzecia edycja „Mistrzyń w Szkołach”, która rozpoczyna się na Kujawach i Pomorzu. Do końca 2020 roku zajęcia z cyklu „Mistrzynie w Szkołach” odbędą się jeszcze także m.in. w Sanoku i Zduńskiej Woli. Na stronie internetowej mistrzyniewszkolach.pl przyjmowane są już zapisy na zajęcia w Inowrocławiu i Sanoku.

KN, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Magazyn CLIP - 16.05

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie