Tauron Liga: DPD Legionovia Legionowo - Grupa Azoty Chemik Police. Transmisja w Polsacie Sport News

Siatkówka
Tauron Liga: DPD Legionovia Legionowo - Grupa Azoty Chemik Police. Transmisja w Polsacie Sport News
Fot. Cyfrasport
DPD Legionovia Legionowo zmierzy się z Grupa Azoty Chemikiem Police w 1. kolejce Tauron Ligi.

Przed nami kolejny mecz rywalizacji siatkarek w Tauron Lidze. W piątek DPD Legionovia Legionowo podejmie Grupa Azoty Chemik Police. Przed mistrzyniami Polski nie lada wyzwanie, gdyż podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego w ubiegłym sezonie nieraz pokazały, że potrafią utrzeć nosa najlepszym. Transmisja z meczu DPD Legionovia Legionowo - Grupa Azoty Chemik Police w Polsacie Sport News.

Po 194 dniach przerwy siatkarki Legionovii wracają do gry. Na inauguracje zagrają z przeciwnikiem z najwyższej półki, bowiem, policzanki w przedwcześnie zakończonym sezonie wywalczyły mistrzostwo Polski. Ekipa Chiappiniego zajęła czwarte miejsce – najwyższe w historii gry w ekstraklasie.

 

W ubiegłym sezonie Legionovia świetnie radziła sobie pod wodzą włoskiego szkoleniowca. Na czele z nim władze klubu opracowały długofalowy plan budowy zespołu, który został rozłożony na trzy lata. Założone cele udało im się zrealizować wcześniej.

 

– Zamysł był taki, żeby w pierwszym roku być w szóstce, w drugim w czwórce, a w trzecim ewentualnie bić się o medale. Życie zweryfikowało nasze plany i udało się zrealizować normę rok wcześniej. Teraz nawet Alessandro powiedział, że nie wypada w nowym sezonie wypaść gorzej niż w poprzednim, więc sam zawiesił sobie wysoko poprzeczkę. Naszym celem będzie więc strefa medalowa, ale jeśli się w niej znajdziemy, to oczywiście będziemy chcieli walczyć o coś więcej, a nie osiąść na laurach – zaznaczył prezes klubu z Legionowa Konrad Ciejka.

 

W ekipie gospodyń udało się utrzymać trzon zespołu, a te siatkarki, które odeszły zastąpiono równie znaczącymi nazwiskami.

 

– Trudno oceniać, czy obecnie drużyna jest pod względem personalnym lepsza, czy gorsza niż ta z poprzedniego sezonu. Dobieraliśmy zawodniczki pod kątem charakterologicznym. Wydaje mi się, że na pewno zespół nie jest teraz gorszy, być może nawet z małym wskazaniem na plus. Z tego, co słyszałem, to Jessica, która przyszła do nas z Serie A, bardzo sobie chwali na ten moment swoją decyzję – dodał szef Legionovii.

 

Zobacz także: Tauron Liga: Grupa Azoty Chemik Police – skład mistrzyń mocniejszy niż w poprzednim sezonie

 

Po stronie mistrzyń Polski transfery pokazują, że w obecnym sezonie celują równie wysoko. Do ekipy Ferhata Akbasa dołączyły m.in. Jovana Brakocevic-Canzian czy Agnieszka Kąkolewska.

 

– Zbudowaliśmy taki zespół, sprowadzając mocne zawodniczki, by nie tylko obronić tytuł mistrzowski w kraju, ale także pokazać się w Europie. Jestem przekonany, że stać nas na wyjście z grupy – powiedział prezes mistrza Polski Paweł Frankowski.

 

Zobacz także: Nowy termin Superpucharu Polski siatkarek

 

Przygotowania do sezonu pokrzyżował Chemikowi COVID-19. Na tydzień przed planowanym meczem o Superpuchar Polski u jednej z zawodniczek test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny i cały zespół trafił na dziesięciodniową kwarantannę. Skończyła się dopiero na tydzień przed startem Tauron Ligi.

 

Przed rokiem spotkania obu ekip elektryzowały publiczność, ale czy w pierwszym meczu rozgrywek oba przebudowane zespoły są już w pełnej dyspozycji?

 

Transmisja z meczu DPD Legionovia Legionowo - Grupa Azoty Chemik Police od godziny 17:30 w Polsacie Sport News.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze