UFC 253: Błachowicz - Reyes. Oficjalny plakat

Sporty walki
UFC 253: Błachowicz - Reyes. Oficjalny plakat
fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz doczekał się walki o pas UFC.

Jedna z największych organizacji MMA na świecie zaprezentowała plakat, który promować będzie galę UFC 253. Podczas tej gali, 26 września w Abu Zabi odbędą się dwa mistrzowskie pojedynki.

Starcie Jana Błachowicza (26-8, 7 KO, 9 SUB) z Dominikiem Reyesem (12-1, 7 KO, 2 SUB) o zwakowany pas wagi półciężkiej jest co-main eventem gali UFC 253. Organizacja opublikowała na Twitterze oficjalny plakat tego wydarzenia.

Jon Jones z końcem maja wkroczył na wojenną ścieżkę z organizacją UFC. Walczył o podwyżkę, która byłaby zachętą do przejścia kategorię wyżej. Większe zarobki miały go przekonać, aby nabrał masy i spróbował swoich sił w walce z Francisem Ngannou. Szef UFC sprzeciwiał się Jonesowi i nie był skłonny zapłacić żądanej kwoty. "Bones" ogłosił światu, że wakuje pas kategorii półciężkiej. W tym wypadku Dana White zestawił Błachowicza z Reyesem i ustalił, że stawką pojedynku będzie zwakowany pas mistrzowski.

ZOBACZ TAKŻE: Jon Jones - Dominick Reyes. Skrót walki

Ostatnia walka Reyesa miała miejsce podczas gali UFC 247 w Houston. Mierzył się wtedy z Jonesem, a stawką pojedynku był pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Jones pokonał jednogłośnie na punkty Reyesa i pozostał na tronie wagi półciężkiej. Było to jego 14. zwycięstwo w walce mistrzowskiej. Reyes od dłuższego czasu nawoływał o walkę rewanżową z Jonesem, jednak jej nie dostał. Teraz czeka go pojedynek z Błachowiczem. “Devastator”  dziewięć razy wygrywał przed czasem.

Błachowicz trzy ostatnie walki wygrał. W lipcu 2019 roku znokautował byłego mistrza UFC, Luke’a Rockholda, a już w listopadzie zwyciężył z Ronaldo Souzą. Na początku 2020 roku w pierwszej rundzie znokautował Coreya Andersona. Dzięki tej serii fantastycznych zwycięstw Polak zapewnił sobie walkę o pas.

 

W walce wieczoru gali UFC 253 Israel Adesanya i Paulo Costa zawalczą o pas mistrzowski wagi średniej. 

PeZet, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze