Championship: Debiut Jóźwiaka i gol Płachety

Kamil Jóźwiak zadebiutował w Derby County.

Przemysław Płacheta zdobył bramkę dla Norwich City w 2. kolejce Championship, zaplecza angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Jego zespół zremisował u siebie z Preston North End 2:2. W barwach Derby County zadebiutował zaś pozyskany z Lecha Poznań Kamil Jóźwiak.

Płacheta, który "Kanarki" wzmocnił w lipcu, na listę strzelców wpisał się w 85. minucie, doprowadzając do remisu 2:2. Jego zespół z czterema punktami zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Jóźwiak, którego transfer sfinalizowany został w środę, co prawda zaliczył asystę przy golu Jacka Marriotta w 52. minucie, ale jego zespół uległ na wyjeździe Luton Town 1:2. Polak na boisku przebywał do 88. minuty, grając u boku m.in. słynnego Wayne'a Rooneya.

"Barany" przegrały także pierwsze spotkanie i bez punktu sklasyfikowane są na 19. pozycji.