Męska drużyna piąta w mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim

Inne
Męska drużyna piąta w mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim
Fot. PAP
Polska zajęła piąte miejsce w rywalizacji drużynowej w K1 w rozgrywanych w Pradze mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim.

Polska zajęła piąte miejsce w rywalizacji drużynowej w K1 w rozgrywanych w Pradze mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim. Zwyciężyła Francja, przed Czechami i Szwajcarią. Wcześniej Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz) zdobył medal brązowy w K1.

W rywalizacji drużynowej biało-czerwoni startowali w składzie: Dariusz Popiela (Start Nowy Sącz), Polaczyk i Krzysztof Majerczak (KKK Kraków). Do Franców stracili 4,98 s.

 

Indywidualnie przed Polaczykiem uplasowali się Czech Jiri Prskavec oraz Słoweniec Peter Kauzer. Przez pewien czas Polak był liderem, lecz później wyprzedzili go brązowy medalista igrzysk 2016 i dwukrotny złoty medalista mistrzostw świata Prskavec oraz wicemistrz olimpijski z Rio Kauzer, który również ma na koncie dwa tytuły mistrza globu w K1.

 

ZOBACZ TAKŻE: ME w kajakarstwie górskim: Polaczyk z brązowym medalem. 

 

W 2017 roku Polaczyk został w słoweńskiej miejscowości Tacen mistrzem Europy w tej konkurencji. Sporo sukcesów odniósł w MŚ: w 2011 w Bratysławie wywalczył srebro, przegrywając tylko z Kauzerem. To osiągnięcie powtórzył cztery lata później w Lee Valley pod Londynem. Na tym obiekcie był czwarty w zmaganiach olimpijskich w 2012 roku. Z kolei w MŚ 2013 w Pradze był trzeci.

 

W sobotę w finale startował też Dariusz Popiela, srebrny medalista ubiegłorocznych ME we francuskim Pau, i zajął 15. lokatę.

 

Wśród kobiet w C1 na czwartej pozycji uplasowała się Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz). Triumfowała zawodniczka gospodarzy Gabriela Satkova.

 

 

PAP, seb

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze