MP w biegu na 10000 metrów: Zalewski i Jankowska ze złotymi medalami

Krystian Zalewski sięgnął po złoto wśród mężczyzn

Krystian Zalewski (UKS Goleniów) wśród mężczyzn i Katarzyna Jankowska (Podlasie Białystok) wśród kobiet okazali się najlepsi w mistrzostwach Polski w biegu na 10000 metrów, które zostały rozegrane w Karpaczu.

Do walki o medale na pięknym nowym stadionie w Karpaczu imienia Ireny Szewińskiej stanęło ponad stu zawodniczek i zawodników. Faworytami byli Zalewski oraz Jankowska i oboje nie zawiedli.

Zawodnik UKS Goleniów świetnie pobiegł drugie pięć tysięcy metrów i wygrał z przewagą prawie 15 sekund. Bardziej wyrównana walka toczyła się u kobiet, a losy złotego medalu rozstrzygnęły się na ostatnim kilometrze. Izabela Paszkiewicz (AZS UMCS Lublin) niemal do ostatnich metrów naciskała na Jankowską i chociaż ustanowiła rekord życiowy na dystansie 10 km, musiała uznać wyższość biegaczki z Białegostoku.