Tour de France: 4 tys. koszulek dla kibiców Thibauta Pinota

Inne
Tour de France: 4 tys. koszulek dla kibiców Thibauta Pinota
Fot. PAP
Ekipa kolarska Groupama-FDJ przygotowała dla kibiców 4 tys. koszulek z napisem wspierającym swojego lidera Thibaut Pinota.

Ekipa kolarska Groupama-FDJ przygotowała dla kibiców 4 tys. koszulek z napisem wspierającym swojego lidera Thibaut Pinota na rozstrzygającym etapie Tour de France - jeździe indywidualnej na czas.

W sobotę w pierwszej części etapu Pinot przejedzie ulicami rodzinnego, niewielkiego miasteczka Melisey. "Ten przejazd będzie dla mnie niezapomnianym momentem i jedną z niewielu przyjemnych chwil w tym wyścigu" - powiedział 30-letni kolarz, trzeci zawodnik Tour de France w 2014 roku.

 

Pinot był największą nadzieją gospodarzy na wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale już na pierwszym etapie uległ wypadkowi, a na ósmym, wciąż odczuwając ból pleców, poniósł ogromne straty.

 

ZOBACZ TAKŻE: Giro d'Italia kobiet: Katarzyna Niewiadoma krótko była liderką wyścigu. 

 

Wszystko wskazuje na to, że 36-kilometrowa jazda indywidualna na czas z Lure do La Planche des Belles Filles w Wogezach rozstrzygnie o kolejności na końcowym podium. Po 19 etapach prowadzi Słoweniec Primoz Roglic, z przewagą 57 sekund nad swoim rodakiem Tadejem Pogacarem oraz 1.27 nad Kolumbijczykiem Miguelem Angelem Lopezem.

 

Pinot jest sklasyfikowany tuż za Michałem Kwiatkowskim, na 30. pozycji, ze stratą blisko dwóch godzin do lidera.

PAP, seb

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze