Miód Malina! Mateusz Malinowski wywalczył 30 punktów w starciu z PGE Skrą (WIDEO)

Mateusz Malinowski – 30 punktów w meczu z PGE Skrą.

PGE Skra Bełchatów przegrała z Aluron CMC Wartą Zawiercie 1:3 w spotkaniu 2. kolejki PlusLigi. "Jurajscy Rycerze" po raz pierwszy zwyciężyli w Bełchatowie, a na brawa za ten historyczny sukces zasłużyła z pewnością cała drużyna. Był jednak w szeregach zawiercian siatkarz, który wyróżnił się szczególnie – Mateusz Malinowski. Najlepsze akcje atakującego Aluron CMC Warty w załączonym materiale wideo.

Starcie PGE Skry Bełchatów i Aluron CMC Warty Zawiercie miało niezwykle zacięty przebieg, co dobrze obrazują wyniki poszczególnych setów (27:25, 24:26, 24:26, 23:25). W każdej z partii obie ekipy dzieliła różnica zaledwie dwóch oczek, czyli najmniejsza możliwa do rozstrzygnięcia seta. Mecz trwał ponad dwie godziny (134 minuty) i zakończył się wygraną zawiercian.

Najlepszym zawodnikiem (MVP) tego spotkania wybrany został Mateusz Malinowski. Atakujący Aluron CMC Warty zdobył dla swej drużyny 30 punktów. Aż 27 z nich wywalczył w ataku (64% skuteczności), dołożył trzy oczka zagrywką. Warto dodać, że zdobył ostatnie punkty w drugim i trzecim secie, w obu przypadkach kończąc partię asami serwisowymi! Statystyki robią wrażenie, ale jeszcze większe robią najlepsze akcje Malinowskiego, które można zobaczyć w załączonym materiale wideo:

Mateusz Malinowski (rocznik 1992) siatkarzem ekipy z Zawiercia jest od 2018 roku. Wcześniej reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla (2011–15), Cuprum Lubin (2015–17) i Espadonu Szczecin (2017–18). W PlusLidze rozegrał już 227 meczów (726 setów), w których wywalczył 1535 punktów. Obecny sezon rozpoczął efektownie, bo również w pierwszym meczu sezonu był najlepiej punktującym graczem. Aluron CMC Warta uległa Jastrzębskiemu Węglowi 2:3, a Malinowski wywalczył 27 oczek.

W załączonych materiałach wideo najlepsze akcje Mateusza Malinowskiego w meczu z PGE Skrą Bełchatów i rozmowa Tomasza Swędrowskiego z atakującym Aluron CMC Warty Zawiercie.