MP w badmintonie: Adrian Dziółko i Wiktoria Dąbczyńska ze złotymi medalami

Inne
MP w badmintonie: Adrian Dziółko i Wiktoria Dąbczyńska ze złotymi medalami
fot. PAP/Artur Reszko
Zawodnik UKS Hubal Białystok Adrian Dziółko w meczu finałowym gry pojedynczej podczas 56. MP w badmintonie.

Adrian Dziółko i Wiktoria Dąbczyńska zdobyli tytuły mistrzów w 56. Indywidulnych Mistrzostwach Polski w badmintonie. Turniej zakończył się w niedzielę w Białymstoku. Mistrzostwa Polski rozgrywane były od piątku w Białymstoku. Wzięło w nich udział ponad 140 zawodników z blisko 40 klubów z całej Polski.

Tytuł mistrza Polski obronił Adrian Dziółko (UKS Hubal Białystok), który w finale singla mężczyzn zagrał z Mateuszem Świerczyńskim (SKB Suwałki) i pokonał go w dwóch setach (21:17, 21:12).

 

Finał singla kobiet, w którym zagrały Joanna Rudna (UKS Hubal Białystok) i Wiktoria Dąbczyńska (MKS Orlicz Suchedniów), został przerwany w drugim secie ze względu na kontuzję Rudnej. Rudna, dopóki nie przerwano gry, prowadziła (21:7, 5:2). Mistrzynią, po rezygnacji rywalki z dalszej gry), została Dąbczyńska, która w ubiegłym tygodniu wywalczyła także tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski.

 

W deblu mężczyzn lepsza okazała się para Przemysław Wacha (AZSUM Łódź) i Michał Łogosz (SKB Suwałki), którzy pokonali parę zawodników z ABRM Warszawa Adama Cwalinę i Przemysława Szydłowskiego (21:11, 21:17). Natomiast w deblu kobiet wygrała para z klubu MKS Orlicz Suchedniów Wiktoria Dąbczyńska z Aleksandrą Pająk, które pokonały Olgę Mikszę i Magdalenę Świerczyńską z ABRM Warszawa (21:19, 16:21, 21:18).

 

Finał gry mieszanej należał do Pawła Śmiłowskiego (UKS Hubal Białystok) i Magdaleny Świerczyńskiej, którzy zagrali z Robertem Cybulskim (ABRM Warszawa) i Wiktorią Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza) (21:16, 21:17).

Indywidualne mistrzostwa Polski to najważniejsza impreza organizowana przez Polski Związek Badmintona. W tym roku - jak podkreślali organizatorzy - mają szczególne znaczenie, bo ze względu na pandemię wiele turniejów zostało odwołanych.

 

Wyniki finałów:

 

gra pojedyncza mężczyzn:

Adrian Dziółko (UKS Hubal Białystok) – Mateusz Świerczyński (SKB Suwałki) 21:17 21:12

 

gra pojedyncza kobiet:

Wiktoria Dąbczyńska (MKS Orlicz Suchedniów) – Joanna Rudna (UKS Hubal Białystok) 7:21, 2:5 (mecz przerwany z powodu kontuzji Rudnej)

 

debel mężczyzn:

Adam Cwalina (ABRM Warszawa), Przemysław Szydłowski (ABRM Warszawa) – Przemysław Wacha (AZSUM Łódź), Michał Łogosz (SKB Suwałki) 11:21, 17:21

 

debel kobiet:

Olga Miksza (ABRM Warszawa), Magdalena Świerczyńska (ABRM Warszawa) – Wiktoria Dąbczyńska (MKS Orlicz Suchedniów), Aleksandra Pająk (MKS Orlicz Suchedniów) 19:21, 21:16, 18:21

 

gra mieszana:

Paweł Śmiłowski (UKS Hubal Białystok), Magdalena Świerczyńska (ABRM Warszawa) – Robert Cybulski (ABRM Warszawa), Wiktoria Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza) 21:16, 21:17.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie