MP w Formule Foil: Triumf Klepackiej i Rutkowskiego w Rewie

Inne
MP w Formule Foil: Triumf Klepackiej i Rutkowskiego w Rewie
fot. Cyfrasport
Zofia Klepacka.

Zofia Klepacka (Legia Warszawa) i Maciej Rutkowski (AZS Poznań) zostali w Rewie (woj. pomorskie) mistrzami Polski w windsurfingowej klasie Formuła Foil. W regatach wzięło udział 57 żeglarzy – 10 kobiet i 47 mężczyzn.

Mistrzostwa miały trwać trzy dni, ale ze względu na brak wiatru deskarze nie zeszli w niedzielę na wodę. W sumie rozegrano po dziewięć wyścigów.

 

Bardziej zacięta była rywalizacja wśród kobiet, bo Klepacka zaledwie o punkt wyprzedziła Maję Dziarnowską i o dwa Karolinę Lipińską (obie SKŻ Ergo Hestia Sopot). Medalistki wygrały po trzy wyścigi i tasowały się na mecie.

 

Zobacz także: Zofia Klepacka mistrzynią Polski w klasie RS:X. Ósmy raz z rzędu

 

Z kolei w gronie mężczyzn Rutkowskiemu po piętach deptał Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia), który uzbierał dwa „oczka” mniej od triumfatora. Trzecie miejsce, ze znaczną stratą do tego duetu, zajął Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń nad Wisłą). Czwarty, podobnie jak cztery lata temu na igrzyskach w Rio de Janeiro, ale w klasie RS:X, był Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk).

 

Dziarnowska i Miarczyński to wicemistrzowie świata w Formule Foil. Te regaty, z udziałem 162 żeglarzy z 24 krajów, odbyły się w sierpniu w szwajcarskiej miejscowości Silvaplana.

 

Z kolei Klepacka i Miarczyński to brązowi medaliści olimpijscy z Londynu w 2012 roku w windsurfingowej klasie RS:X. 34-letnia warszawianka z powodzeniem kontynuuje sportową karierę, natomiast starszy o siedem lat sopocianin jest trenerem męskiej kadry RS:X, ale ściga się także w klasie Foil.

 

W rozegranych w lipcu w Sopocie mistrzostwach Polski w klasie RS:X Klepacka wywalczyła złoty medal, a Miarczyński stanął na najniższym stopniu podium.

 

Na desce z hydroskrzydłem, ale w klasie iQFoil, która zastąpi RS:X, żeglarze rywalizować będą na igrzyskach w 2024 roku w Paryżu.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie