PKO BP Ekstraklasa: Lech Poznań - Warta Poznań. Relacja i wynik na żywo

W niedzielę kibiców czekają pierwsze od 25 lat derby Poznania! Po latach przerwy Warta Poznań wróciła do pierwszej klasy rozgrywkowej i w ramach czwartej kolejki Ekstraklasy rozegra spotkanie derbowe z Lechem. Relacja i wynik na żywo Lech Poznań - Warta Poznań na Polsatsport.pl.

Warta rozpoczęła sezon PKO BP Ekstraklasy falstartem. Na inaugurację przegrała u siebie z Lechią Gdańsk, kończąc mecz w „dziesiątkę” po czerwonej kartce dla Michała Jakóbowskiego. Podobnym wynikiem zakończyło się spotkanie wyjazdowe z Zagłębiem Lubin, kiedy to w ostatnich minutach spotkania gola dla gospodarzy strzelił Damjan Bohar. Trzecią kolejkę zespół z Poznania zakończył bezbramkowym remisem z Piastem Gliwice. Ze swoim lokalnym rywalem Warta zagra o pierwsze zwycięstwo i spróbuje strzelić pierwszego gola w sezonie.

Niewiele lepszymi rezultatami może się pochwalić „Kolejorz”. Pierwszy mecz Lechitów z Zagłębiem Lubin zakończył się zwycięstwem „Miedziowych”, a następnie były dwa remisy – z Wisłą Płock oraz Śląskiem Wrocław. Wynik bramkowy jest dużo bardziej imponujący niż punktowy – w trzech meczach Lech zdobył 6 bramek, ale zgromadził zaledwie dwa punkty.

Obie drużyny dzieli zaledwie jedno „oczko”. Warta jest zespołem stawiającym na defensywę, za to Lech to drużyna bardzo bramkostrzelna, której czasem brakuje konsekwencji w grze w obronie.

Kto wyjdzie zwycięsko z derbów Poznania? Czy będzie to „Starsza Siostra” – Warta, czy może „Młodszy Brat”, czyli Lech? Przekonamy się już w niedzielę.

Relacja na żywo z meczu Lech Poznań – Warta Poznań na Polsatsport.pl od godziny 17:30.