PlusLiga: Trefl Gdańsk rozbił Cerrad Enea Czarnych Radom. Mariusz Wlazły MVP spotkania

Trefl Gdańsk rozbił Cerrad Enea Czarnych Radom.

Kto spodziewał się, że Gdańskie Lwy rozpoczną sezon w takiej formie? Ekipa Michała Winiarskiego po prostu rozbiła zespół Cerrad Enea Czarnych Radom, błyskawicznie wygrywając pierwsze plusligowe spotkanie. W trzecim secie ekipa Roberta Prygla zdobyła tylko 11 punktów...

Mecz lepiej otworzył zespół z Radomia, zdobywając dwa oczka po atakach Dawida Konarskiego i trzy kolejne po udanych akcjach Dawida Dryi (m.in. dwóch asach serwisowych). Gdańszczanie szybko doprowadzili do remisu, w czym pomogły im skuteczne bloki i… rywale, którzy zaczęli popełniać błędy w zagrywce. W tym elemencie nie ustępowali im jednak siatkarze Michała Winiarskiego, bo również zanotowali na koncie liczne błędy. Gra Gdańskich Lwów mocno poprawiła się w końcówce seta, dzięki czemu mogli odskoczyć radomianom na sześć, a nawet siedem punktów (23:16)! Przewagę pewnie utrzymali do końca pierwszej części spotkania.

Podrażnieni gospodarze fantastycznie rozpoczęli drugą odsłonę od punktowej zagrywki i skutecznego bloku, jednak goście chwilę później także odpowiedzieli asem. Mimo tego obie ekipy znowu popełniały sporo błędów serwisowych. Przy stanie 10:10 gospodarze mieli na koncie już cztery zepsute zagrywki, a goście – trzy. Sytuacja poprawiła się nieco w drugiej części seta, ale radomianie dalej pomagali swoim rywalom. Co prawda nie psuli już zagrywek, ale mylili się w ataku, często posyłając piłki w aut. Końcówka należała do Gdańskich Lwów, a ostatni punkt dla swojej ekipy zdobył Moritz Reichert. Było już 2:0 dla gości.

Trzecią odsłonę obie drużyny rozpoczęły identycznie, od punktu z ataku, a potem z zagrywki. Gdańszczanie szybko jednak złapali wiatr w żagle, zdobywając cztery oczka z rzędu. Chwilę później - kolejne trzy. Było już 11:5 dla ekipy Winiarskiego. Na parkiecie brylowali Mariusz Wlazły i Pablo Crer. Dalsza część tego seta to był popis gry Gdańskich Lwów, którzy po prostu bawili się siatkówką. W końcówce zdobyli cztery punkty z rzędu po bloku! Ostatecznie triumfowali z wynikiem 25:11.

Cerrad Enea Czarni Radom - Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 21:25, 11:25)

MVP: Mariusz Wlazły

Cerrad Enea Czarni Radom: Dawid Dryja, Bartosz Firszt, Wiktor Josifow, Michał Kędzierski, Dawid Konarski - Mateusz Masłowski (libero) - Artur Pasiński

Trefl Gdańsk: Pablo Crer, Marcin Janusz, Bartłomiej Lipiński, Bartłomiej Mordyl, Moritz Reichert, Mariusz Wlazły - Maciej Olenderek (libero) - Łukasz Kozub, Kewin Sasak.

Wyniki i plan transmisji meczów 2. kolejki PlusLigi:

2020-09-18: Cuprum Lubin – Verva Warszawa Orlen Paliwa 2:3 (25:20, 25:23, 18:25, 21:25, 12:15)
2020-09-19: Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)
2020-09-19: Indykpol AZS Olsztyn – MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (22:25, 21:25, 27:29)
2020-09-19: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin 3:0 (25:16, 25:19, 25:23)
2020-09-20: PGE Skra Bełchatów – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (27:25, 24:26, 24:26, 23:25)
2020-09-20: Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-09-21: GKS Katowice – Stal Nysa (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).