Mistrzostwa świata w kolarstwie: Tadej Pogacar myśli już o Imoli

Inne
Mistrzostwa świata w kolarstwie: Tadej Pogacar myśli już o Imoli
Fot. PAP
Po zwycięstwie w Tour de France słoweński kolarz Tadej Pogacar ma przed sobą kolejny cel: mistrzostwa świata we włoskiej Imoli.

Po zwycięstwie w Tour de France słoweński kolarz Tadej Pogacar ma przed sobą kolejny cel: mistrzostwa świata we włoskiej Imoli. Wyścig o tęczową koszulkę odbędzie się w najbliższą niedzielę.

"Myślę teraz o Imoli" - przyznał w Paryżu Pogacar, któremu trudna trasa we Włoszech może odpowiadać. W poniedziałek Słoweniec obchodzi 22. urodziny.

 

W Imoli nie wystartuje obrońca tytułu Duńczyk Mads Pedersen. Zabraknie też zwycięzcy ubiegłorocznego Tour de France Kolumbijczyka Egana Bernala.

 

ZOBACZ TAKŻE: Małopolski Wyścig Górski: Vojtech Repa triumfatorem. 

 

Mistrzostwa świata zaplanowano w dniach 24-27 września. Początkowo miały się odbyć w szwajcarskich miejscowościach Aigle i Martigny, ale zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa, przeniesione do Włoch i ograniczone do rywalizacji w kategorii elity.

 

Mężczyźni będą mieli do pokonania dziewięć okrążeń po 28,8 km (ponad 258 km) z łącznym przewyższeniem blisko 5 tys. metrów. Wyścig elity kobiet ma 143 km długości (5 okrążeń) i przewyższenie około 2800 metrów. Start i meta obu wyścigów zlokalizowana jest na słynnym torze wyścigów samochodowych Enzo i Dino Ferrarich w Imoli. Trasa przebiegać będzie terenem pagórkowatym, po wąskich drogach pomiędzy winnicami.

 

 

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie