Sir Safety Perugia i Cucine Lube Civitanova w finale Superpucharu Włoch

Sir Safety Perugia i Cucine Lube Civitanova zmierza się w finale Superpucharu Włoch.

Znamy finalistów Superpucharu Włoch siatkarzy! Po dwóch niezwykle zaciętych spotkaniach wiadomo już, że w najbliższy piątek na boisku zmierzą się Sir Safety Perugia, która w meczu rewanżowym po raz drugi pokonała ekipę z Modeny oraz Cucine Lube Civitanova, która wyszarpała awans po wygranej w "złotym secie".

Zdecydowanie łatwiejszą przeprawę przez półfinały miała Perugia. Zespół Vitala Heynena w pierwszym spotkaniu pokonał 3:0 ekipę z Modeny, dzięki czemu mógł z dużym spokojem podejść do rewanżu. Co prawda mecz rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku, ale siatkarze z Perugii awans zapewnili sobie po wygraniu dwóch partii. Po raz kolejny najlepszym zawodnikiem w drużynie był Wilfredo Leon, który zdobył jeszcze więcej punktów, niż w poprzednim tygodniu (wtedy 16, w niedzielę - 21).

Dużo bardziej zaciętą rywalizację mogliśmy obserwować w drugiej parze półfinalistów, która rozstrzygnęła swoje zmagania dopiero w "złotym secie". W pierwszym spotkaniu górą było Trentino, które triumfowało dopiero po rozegraniu piątego seta. W niedzielę sytuacja się odwróciła, a wygraną na swoim koncie z takim samym wynikiem zanotowała ekipa Cucine Lube Civitanova. Koniecznie więc było rozegranie dodatkowej - decydującej partii, którą wygrała ekipa Ferdinando de Giorgiego (15-12). Najwięcej oczek dla zwycięskiej ekipy zdobył drugi z byłych reprezentantów Kuby Joandry Leal.

Wielki finał odbędzie się w piątek wieczorem w hali PalaOlimpia w Weronie, jednak nie takie były założenia. Początkowo planowano zorganizować go na świeżym powietrzu w Amfiteatrze Arena di Verona. Doświadczenia z począyku września, związane z organizacją Superpucharu kobiet wymusiły na organizatorach zmiany. "Biorąc pod uwagę to, co ostatnio wydarzyło się w Vicenzy, nikt nie był w stanie zapewnić, że w przypadku wieczornej wilgoci warunki na boisku pozwolą na utrzymanie niezbędnej przyczepności" – napisano.

I półfinał: Sir Safety Perugia - Leo Shoes Modena 3:0 (26:24, 25:23, 25:20)

II półfinał: Leo Shoes Modena – Sir Safety Perugia 3:2 (25:22, 25:20, 14:25, 26:28, 15:12)

Awans: Sir Safety Perugia

I półfinał: Itas Trentino - Cucine Lube Civitanova 3:2 (21:25, 25:19, 16:25, 25:21, 15:9)

II półfinał: Cucine Lube Civitanova – Itas Trentino 3:2 (25:18, 22:25, 25:19, 20:25, 15:12). "Złoty set": 15-12

Awans: Cucine Lube Civitanova