Turniej WTA w Rzymie: Triumf Simony Halep, Karolina Pliskova wycofała się z gry

Rumunka Simona Halep wygrała tenisowy turniej WTA w Rzymie.

Najwyżej rozstawiona Rumunka Simona Halep wygrała tenisowy turniej WTA w Rzymie. W finale prowadziła z broniącą tytułu Karoliną Pliskovą 6:0, 2:1 i wówczas Czeszka wycofała się z powodu urazu.

Po pierwszym secie Pliskovej rozmasowano plecy. Czeszka wróciła do gry, ale nie była w stanie grać na swoim najwyższym poziomie.

Halep zwyciężyła w Rzymie po raz pierwszy w karierze. W finale grała także w 2017 i 2018 roku, ale obydwa te mecze przegrała z Ukrainką Jeliną Switoliną.

Rumunka jest za to w świetnej formie, od kiedy wznowiono rywalizację w cyklu WTA po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa - wygrała wszystkie 10 spotkań. Wliczając także wyniki z lutego, jest niepokonana od 14 meczów i ma już w tym sezonie trzy tytuły.

W Rzymie startowały Polki: Magda Linette odpadła w drugiej rundzie, a Iga Świątek przegrała pierwszy mecz.

Wynik finału:

Simona Halep (Rumunia, 1) - Karolina Pliskova (Czechy, 2) 6:0, 2:1, krecz Pliskovej.