20 lat Polsatu Sport. Gwiazdy wspominają początki stacji

Inne
20 lat Polsatu Sport. Gwiazdy wspominają początki stacji
Fot. Polsat Sport
Gwiazdy Polsatu Sport wspominają początki stacji.

Już od dwóch dekad Polsat Sport dostarcza kibicom niezapomnianych emocji, związanych z najważniejszymi wydarzeniami sportowymi w Polsce i na świecie. Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych twarzy redakcji przy ulicy Ostrobramskiej są obecnie Bożydar Iwanow, Jerzy Mielewski czy Karolina Szostak. Dziennikarze opowiedzieli o swoich początkach pracy w redakcji formowanej przez Dyrektora Mariana Kmitę.

Pierwszą kobietą w szeregach Polsatu Sport była Karolina Szostak. - Pamiętam, że był to też rok Paszportów Polsatu, czyli 1996 albo 1997. Wtedy się wszystko zaczęło. W 1999 roku dołączył do firmy obecny Dyrektor Marian Kmita, który razem z Piotrem Nurowskim postanowili stworzyć kanał sportowy. Tak minęło mi ponad 20 lat. W tym czasie byłam na takich imprezach, o których kibice marzą. Niesamowite jest to, że przez tyle lat, trzon redakcji pozostał taki sam. Razem dojrzewaliśmy, uczyliśmy się i przeżywaliśmy problemy. Na samym początku byłam jedyną kobietą w naszej ekipie. Miało to swoje plusy i minusy, ale z perspektywy czasu cenię sobie te okres. To była szkoła życia - powiedziała Szostak.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Polsat Sport kończy 20 lat

 

Wraz z jubileuszem redakcji pełnoletność w "barwach" Polsatu Sport osiągnęli Jerzy Mielewski i Bożydar Iwanow.

 

- To była moja pierwsza praca w branży dziennikarskiej - zaczął Mielewski. - Dwie telekamery, które otrzymałem, oczywiście sobie cenię, ale tak naprawdę traktuję je jako zwycięstwo siatkówki, bo z nią jestem przede wszystkim utożsamiany. To pokazuje, jak ta dyscyplina jest popularna w naszym kraju. Od niej zaczęła się również moja przygoda z Polsatem Sport, a konkretnie od transmisji w Gdańsku - zaznaczył.

 

 

Iwanow już jako dziesięciolatek chciał zostać dziennikarzem, dlatego bardzo szybko sięgnął po swoje marzenia. - Zaczynałem w telewizji Katowice od programu muzycznego, którego tematyka była heavy metalowa. Do tego praktycznie równorzędnie działałem w redakcji sportowej. Pracowałem jeszcze w Telewizji Polskiej i Wizji Sport, aż w końcu trafiłem do Polsatu Sport. Było to 18 lat temu. To szmat czasu, ale w tym zawodzie nie ma mowy o rutynie. Co chwilę coś mnie zaskakuje - zakończył Iwanow.

 

 

Całe rozmowy w załączonych materiałach wideo.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze