Miał uratować Wisłę Kraków, ale zniknął. Vanna Ly chce przejąć inny klub

Piłka nożna
Miał uratować Wisłę Kraków, ale zniknął. Vanna Ly chce przejąć inny klub
fot. PAP
Vanna Ly planuje przejąć kolejny klub, ale w prawdziwość jego słów trudno wierzyć.

Vanna Ly, to niedoszły inwestor Wisły Kraków, który miał uratować 13-krotnych mistrzów Polski przed upadkiem. Ostatecznie jednak żadne środki nie wpłynęły na konto "Białej Gwiazdy", a biznesmen z Kambodży przepadł bez śladu. Jak się okazuje Vanna Ly nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i planuje zainwestować w inny klub piłkarski.

Kibice na Reymonta doskonale pamiętają ogromne zamieszanie związane z przejęciem klubu, który znalazł sie w dramatycznej sytuacji finansowej przez tajemniczego inwestora. Sytuacja miała miejsce pod koniec 2018 roku, Vanna Ly zobowiązał się do wsparcia Wisły ogromną kwotą 130 milionów złotych. Na obietnicach się skończyło i po kilku tygodniach kontakt z domniemanym członkiem kambodżańskiej rodziny królewskiej zanikł.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zmarł piłkarski wicemistrz świata z 1958 roku

 

Teraz, jak podaje portal futbolnews.pl, Vanna Ly chce przejąć turecki Goztepe SK. Występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej klub z zachodniej Turcji rozgrywa swoje mecze w Izmirze, gdzie według doniesień Vanna Ly ma ogromną firmę budowlaną i sfinansował przebudowę stadionu. Wszystko to jednak spekulacje i nie wiadomo czy firma w ogóle istnieje. Równie nieprawdopodobna wydaje się przejęcie klubu przez biznesmena.

 

W sezonie 2001/2002 piłkarzem Goztepe SK był Radosław Majdan, który w barwach "Goz Goz" wystąpił w 31 meczach.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie