EBL: Czwarta wygrana Legii Warszawa, Polski Cukier Toruń w kłopotach

Poprzedni sezon EBL był dla Legii Warszawa fatalny. Obecny stołeczna ekipa zaczęła rewelacyjnie

Legia Warszawa pokonała Polski Cukier Toruń 84:64 (19:21, 21:16, 21:10, 23:17) w zaległym spotkaniu 3. kolejki Energa Basket Ligi. To czwarte zwycięstwo stołecznej drużyny w jej piątym meczu nowego sezonu, torunianie grali czwarty raz i czwarty raz ulegli. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był w środę Michał Sokołowski z 18 punktami, 7 zbiórkami i 7 asystami. Dla gości Keyshawn Woods zdobył 16 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty.

Torunianie, wzmocnieni nowym zawodnikami, lepiej rozpoczęli to spotkanie. Dzięki "trójkom" Woodsa oraz Obiego Trottera prowadzili już 13:5. Za odrabianie strat wzięli się Justin Bibbins oraz Sokołowski. Po późniejszych rzutach wolnych tego pierwszego to gospodarze zdobywali małą przewagę. Na parkiecie pojawił się kolejny nowy gracz - Carlton Bragg i to dzięki niemu po 10 minutach Polski Cukier wygrywał 21:19.

Druga część meczu była wyrównana, chociaż to zespół trenera Jarosława Zawadki miał inicjatywę w ofensywie. Legia ciągle jednak była bardzo blisko, a w pewnym momencie wróciła na prowadzenie po kolejnej akcji Bibbinsa. Sytuacja jeszcze się zmieniała, ale "trójka" Bibbinsa ustaliła wynik spotkania po pierwszej połowie na 40:37.

Na początku trzeciej kwarty goście błyskawicznie doprowadzili do wyrównania rzutem z dystansu Aleksandra Perki. Obie drużyny nie były już tak skuteczne jak wcześniej, ale jednocześnie mecz ciągle był zacięty. Dopiero później Legia uciekła na 12 punktów dzięki akcjom Dariusza Wyki i Jakuba Karolaka. Jamel Morris sprawił, że po 30 minutach było już 61:47.

W kolejnej części spotkania następne akcje Sokołowskiego i Morrisa dały już 17 punktów przewagi zespołowi trenera Wojciecha Kamińskiego. To pozwoliło ekipie z Warszawy na całkowitą kontrolę nad tym meczem i odniesienie czwartego w tym sezonie ligowego zwycięstwa.

Legia Warszawa - Polski Cukier Toruń 84:64 (19:21, 21:16, 21:10, 23:17)

Legia Warszawa: Justin Bibbins 21, Michał Sokołowski 18, Jakub Karolak 11, Jamel Morris 8, Earl Watson 7, Dariusz Wyka 7, Grzegorz Kulka 5, Grzegorz Kamiński 3, Mariusz Konopatzki 2, Adam Linowski 1, Benjamin Didier-Urbaniak 1, Przemysław Kuźkow 0.

Polski Cukier Toruń: Keyshawn Woods 16, Damian Kulig 15, Bartosz Diduszko 9, Obie Trotter 8, Aleksander Perka 7, Carlton Bragg Jr 6, Marcin Wieluński 2, Donovan Jackson 1, Michał Samsonowicz 0, Jakub Kondraciuk 0.