Liga Europy: Lech Poznań pokonał na wyjeździe Apollon Limassol 5:0

Lech awansował do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy.

Piłkarze Lecha Poznań rozbili Apollon Limassol 5:0. Wicemistrzowie Polski zagrali kapitalny mecz i kompletnie zdominowali rywali z Cypru. "Kolejorz" awansowali do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwszą szansę na zdobycie gola piłkarze "Kolejorza" mieli w 10. minucie meczu. Wówczas piłkę za linię obrony Apollonu posłał Pedro Tiba. Tam na wolne pole wybiegał Jakub Kamiński. Młody lechita przechwycił piłkę i oddał strzał, który obronił Demetriou Demetris. Bliski dobitki był Mikael Ishak, lecz ostatecznie Szwed nie był w stanie oddać strzału.

Później jedni i drudzy przez długi czas nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Dopiero w 35. minucie piłkarze Apollonu stworzyli pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Filipa Bednarka. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła idealną okazję do strzelenia gola miał Nicolas Diguiny. Francuz nieczysto jednak trafił w piłkę. Drużyna z Poznania miała dużo szczęścia.

W 40. minucie piłka znalazła się w siatce bramki Bednarka, lecz arbiter dopatrzył się u jednego z piłkarzy Apollonu pozycji spalonej. W odpowiedzi chwilę później na bramkę Demetrisa uderzał Ishak, ale cyrpyjski bramkarz bez problemów poradził sobie z tym strzałem. W końcu w 42. minucie atak Lecha zakończył się powodzeniem. Fenomenalną asystą popisał się Dani Ramirez, który umiejętnie podciął piłkę nad linią obrony. Futbolówka trafiła pod nogi Pedro Tiby. Portugalczyk umieścił piłkę w siatce. Poznaniacy wyszli na prowadzenie, które utrzymali do przerwy.

Druga odsłona meczu kapitalnie rozpoczęła się dla Lecha. Tym razem asystował Tiba, który posłał piłkę idealnie między defensorów Apollonu. Na wolne pole wyszedł Ishak. Szwedzki napastnik w sytuacji "sam na sam" nie pomylił się i tuż po zmianie stron "Kolejorz" miał dwubramkową przewagę.

Bramka Ishaka dodała tylko wiatru w żagle Lechowi. Poznaniacy zamknęli rywali na ich połowie boiska.  To przyniosło pożądany skutek w 58. minucie meczu. Po świetnym przerzucie Ramireza z prawego skrzydła w sytuacji "sam na sam" znalazł się Kamiński. Skrzydłowy Lecha pognał na bramkę i posłał piłkę między nogami Demetrisa. Po niespełna godzinie gry Lech prowadził już 3:0.

Kolejnego gola Lech zdobył w 81. minucie. Tuż przed polem karnym pozycję do strzału wypracował sobie Jan Sykora. Czech oddał precyzyjny strzał w róg bramki Apollonu. Kropkę nad "i" w efektownym stylu postawił Tiba, który zabawił się w polu karnym Apollonu i zdobył gola na 5:0. W następnej rundzie Lech zmierzy się ze zwycięzcą meczu Charleroi - Partizan.

Apollon Limassol - Lech Poznań 0:5 (0:1)

Bramki: Tiba 4292Ishak 47Kamiński 58Sykora 81

Apollon: Dimítris Dimitríou - Giánnis Píttas (46, Daniel Larsson), Fános Kateláris, Valentin Roberge, Attila Szalai, Diego Aguirre - Nicolas Diguiny, Đorđe Denić, Esteban Sachetti (66, Saša Marković), Bagaliy Dabo (14, Giánnis Gianniótas) - Charlison Benschop.

Lech: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Ľubomír Šatka, Đorđe Crnomarković, Tymoteusz Puchacz - Jakub Kamiński (76, Michał Skóraś), Jakub Moder (73, Karlo Muhar), Pedro Tiba, Dani Ramírez, Jan Sýkora - Mikael Ishak (67, Nika Kaczarawa).

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.