Europejski Tydzień Sportu. Minister sportu trenowała z niepełnosprawnymi intelektualnie

Inne
Europejski Tydzień Sportu. Minister sportu trenowała z niepełnosprawnymi intelektualnie
fot. Polsat Sport
W środę na terenie ośrodka "Agrykola" odbyła się inauguracja Europejskiego Tygodnia Sportu. W wydarzeniu udział wzięła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

W środę na terenie ośrodka "Agrykola" odbyła się inauguracja Europejskiego Tygodnia Sportu. W wydarzeniu udział wzięła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, która aktywnie uczestniczyła w treningu ze sportowcami z niepełnosprawnością intelektualną.

Podczas wydarzenia otwarto wystawę plenerową autorstwa Jarosława Jaworskiego pt. "Sport wyczynowy osób z niepełnosprawnością intelektualną", która zawisła na ogrodzeniu stadionu od Alei Radiowej Trójki.

 

W treningu wzięli udział także Ambasadorzy tegorocznego Europejskiego Tygodnia Sportu, zawodnicy klubu "ParaSportowi" – Bartosz Matusiewicz oraz Natasza Jaworska (Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”).

 

Szósta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbywa się w dniach od 23 do 30 września 2020. To inicjatywa Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie.

 

Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

 

Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie obywateli. Niestety poziom aktywności fizycznej w niektórych krajach Europy nie tylko nie rośnie, lecz nawet spada. Brak aktywności fizycznej nie tylko negatywnie wpływa na społeczeństwo i zdrowie ludzkie, jest również kosztowny dla gospodarki. Ponadto sport może się przyczynić do wzmocnienia tolerancji i postaw obywatelskich w całej Europie. Promowanie roli sportu jako narzędzia włączenia społecznego pomoże stawić czoła wyzwaniom, przed jakimi stoi europejskie społeczeństwo. Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności. Ma umożliwić współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchów sportowych, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli sektora prywatnego. Dzięki ukierunkowaniu na oddolne inicjatywy ma zachęcać Europejczyków do regularnej aktywności fizycznej i stworzyć możliwość częstszego uprawiania sportu na co dzień.

 

 

Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się w dniach od 23 do 30 września 2020 r. w nowej dla nas wszystkich okolicznościach, bo związanych z rygorami pandemii COVID-19. Nie powinno to jednak wpłynąć na aktywny i szeroki udział w wydarzeniach sportowych związanych z ETS. Nowe sytuacje dają nowe możliwości. Jesteśmy przekonani, że Wasza wyobraźnia i niekonwencjonalne działania pozwolą na realizację celów ETS, czyli promowania aktywności fizycznej poprzez mnogość wydarzeń sportowych. Nowością będzie możliwość przeprowadzania ich w formie on-line! Realizacja licznych inicjatyw i działań będzie przebiegać na różnych szczeblach (unijnym, krajowym, regionalnym i lokalnym) z udziałem różnych podmiotów. Nadrzędny temat kampanii, czyli „#BeActive”, powinien zapewnić ramy odniesienia dla wszystkich wydarzeń i działań realizowanych w ciągu całego roku. Zwieńczeniem tych działań będzie ich kulminacja w ostatnich dnia września. Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą prowadzoną przez Komisję Europejską. Realizacja konkretnych działań w całej Europie jest zdecentralizowana i odbywa się w ścisłej współpracy z koordynatorami narodowymi i wieloma różnymi partnerami zaangażowanymi w inicjatywę. Poszczególne działania promocyjne wspiera także zespół ambasadorów. Europejski Tydzień Sportu powstał z myślą o Tobie! Nie czekaj bądź aktywny! Weź udział w tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu! Czekają na Ciebie różne niespodzianki i wydarzenia organizowane w całej Polsce. Myślisz o zorganizowaniu wydarzenia sportowego? Zrób to w terminie od 23 do 30 września 2020 i zgłoś się do Ministerstwa Sportu, a Twoja impreza będzie częścią ogólnoeuropejskiego projektu! Będziemy promować medialnie wiele wydarzeń oraz włączać do udziału w nich naszych Ambasadorów. Wszystko zależy od Ciebie i Twojej aktywności i pomysłowości.

KN, etspolska.pl/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie