Superliga piłkarzy ręcznych: Zawodnik Orlen Wisły ma koronawirusa

Piłka ręczna
Superliga piłkarzy ręcznych: Zawodnik Orlen Wisły ma koronawirusa
fot. Cyfrasport
Pozytywny wynik badania u zawodnika Orlen Wisły Płock skomplikuje życie trenerowi Xavi Sabate.

Jeden z piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock ma pozytywny test na koronawirusa. W związku z tym od środy wszyscy zawodnicy, sztab szkoleniowy i masażyści zostali objęci kwarantanną.

- Osoby, które miały bezpośredni kontakt z piłkarzem, są teraz na kwarantannie. W ciągu kilku najbliższych dni ekipa Orlen Wisły zostanie przetestowana. Po 10 dniach, jeśli nie będą mieli objawów, lub w 6-7 dobie, jeśli wynik testu będzie negatywny, będą mogli wrócić do treningów - powiedział PAP szef Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Płocku Romuald Ostrowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Patryk Dziczek jest w dobrym stanie. Klub zawodnika wydał oświadczenie

 

Pozytywny wynik badania u zawodnika mocno skomplikuje życie trenerowi Xavi Sabate. Nie dość, że ma kontuzjowanych kilku podstawowych zawodników, to ze składu wypadł nie tylko zarażony koronawirusem, także wszyscy, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt.

 

Już wiadomo, że drużyna nie pojedzie do Lubina, gdzie miała rozegrać spotkanie kontrolne z DhfK Handball Lipsk. Pod znakiem zapytania stoi także udział drużyny w zaplanowanym na 3 i 4 października turnieju o Puchar Polski. 

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie